Ile rolnik może dorobić? KRUS podała kwotę

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podała wysokości rocznej kwoty granicznej podatku dochodowego za 2022 r. Kwota graniczna należnego podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za 2022 rok wynosi 3723 zł.

Ile rolnik może dorobić? KRUS podała kwotę
Ile rolnik może dorobić? KRUS podała kwotę

Nieprzekroczenie rocznej granicznej kwoty należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej stanowi jedną z przesłanek podlegania ubezpieczeniu w KRUS przez rolnika (domownika) prowadzącego działalność gospodarczą.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego poinformowała, że zgodnie z obwieszczeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 kwietnia 2022 r. (M.P z 2022 r. poz. 424) roczna kwota graniczna należnego podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za 2022 rok wynosi 3723 zł.

Źródło: KRUS

Zostaw komentarz

  1. Uwaga. W ramach dochodu gospodarstwa . Bo jak ktoś pracuje na umowę o prace to inna sprawa. należy to doprecyzować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE