Innowacyjne produkty oraz nowe możliwości rynkowe kopalni w Czatkowicach

30. marca podczas konferencji prasowej, Zarząd Kopalni Wapienia "Czatkowice" zaprezentował nowe marki produktów Kopalni. 

 

– Nowe marki są produktami o najwyższej jakości w swojej kategorii. Dzięki brandingowi produkty jasno komunikują niepowtarzalną jakość, którą reprezentują oraz podkreślają nowoczesny styl naszej firmy – mówi Andrzej Szymkiewicz prezes zarządu Kopalni Wapienia „Czatkowice”. – Dzisiejsze wydarzenie jest dla nas równie ważne, jak otwarcie nowego złoża. Otwiera przed nami nowe możliwości rynkowe i pozwala na mocne wyróżnienie wśród konkurencji. Jest również zwieńczeniem rocznej pracy nad nowym wizerunkiem naszych produktów, a przez to nową odsłoną całej spółki – dodaje.

Czatkowicki wapień  posiada różnorodne zastosowania w wielu branżach. Od oczyszczania powietrza w instalacjach energetycznych, poprzez budowę dróg, jako niezastąpiony dodatek przy hodowli zwierząt i uprawie ziemi oraz w wielu innych – tłumaczy Ada Poszelężny dyrektor departamentu handlowego spółki.

\"\"
Ada Poszelężny, dyrektor departamentu handlowego spółki


Każdy segment rynku podkreślony jest odrębnym kształtem i charakterystyczną gamą kolorystyczną, która pomoże skojarzyć konkretny kryształ z zastosowaniem produktów w danym zakresie. Segment „ekologia”, w którym znajdują się produkty do odsiarczania spalin, to kolorystyka związana z niebieskim niebem i przejrzystym powietrzem. Zielenie w „rolnictwie” nawiązują do ekologicznej uprawy ziemi i zdrowej hodowli zwierząt. „Drogownictwo”  w odcieniach szarości jest ilustracją podstawy dróg i dodatku do mieszanek asfaltowych. Ceglane kolory „budownictwa” odnoszą się do stabilnej jakości produktów do chemii budowlanej. Nowoczesny żółty odcień „przemysłu” to różnorodność zastosowań do wielu innowacyjnych produktów.

Kamień z Czatkowic przyjazny środowisku

Jak prodkreślali przedstawiciele firmy, kamień wapienny z Czatkowic jest naturalnym wyborem spełniającym współczesne wymagania rynku w zgodzie ze środowiskiem. Jednym z przykładów są sorbenty wapienne SKYCAL, które używane są do odsiarczania spalin w przemyśle energetycznym. Produkty kopalni mają zmniejszać emisję do atmosfery o około 140 000 000 m3 SO2 rocznie.

 

\"\"

Kamil Kamiński, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia S.A.

– W dzisiejszych czasach funkcjonowanie na tak konkurencyjnym rynku wymaga sporo trudu  i mocnych i zdecydowanych ruchów. Takim działaniem są nowe marki spółki. Produkty, dzięki którym Czatkowice to silna i nowoczesna firma, stale doskonaląca swoją ofertę. Jestem dumny, że Kopalnia Wapienia „Czatkowice” jest częścią Grupy TAURON – mówił podczas spotkania Kamil Kamiński wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia S.A.

Spółka mocno inwestuje w jakość. Od pierwszych wierceń i dokumentacji złoża w 1942 roku kładzie duży nacisk na unowocześnienie procesu  produkcji, organizacji pracy, sposobu współpracy z Klientami.

Historia i przyszłość:
1942 – pierwsze wiercenia i dokumentacja geologiczna złoża
1945 – początek eksploatacji
1998 – uruchomienie oddziału produkcji kruszyw drogowych i budowlanych
1999 – oddanie do użytku przemiałowni kamienia wapiennego
2005 – oddanie do użytku węzła magazynowo – załadowczego do obsługi samochodów
2008 – przekazanie do eksploatacji drugiej linii przemiału kamienia wapiennego
2010 – zmiana właściciela na Grupę Kapitałową TAURON Polska Energia S.A.
2014 – oddanie do użytku instalacji pakowania produktów
2015 – otwarcie nowego złoża gwarantującego eksploatację przez kolejne 50 lat
2017 – wprowadzenie nowych marek produktów

Więcej na www.czatkowice.pl


Redakcja AgroNews, fot.: Czatkowice
 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uproszczenia w Zielonym Ładzie wchodzą w życie 25 maja br. Co się zmienia?

25 maja br. wchodzi w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, wprowadzające zmiany we Wspólnej Polityce Rolnej, które dotyczą Zielonego Ładu. Rozporządzenie zostało opublikowane...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics