Nowe możliwości w ochronie upraw ogrodniczych i sadowniczych

Firma Bayer uzyskała nowe zezwolenie rozszerzające zakres stosowania fungicydu Luna Experience 400 SC /MRiRW nr R-90/2017d z dnia 21.02.2017/. 

Luna Experience 400 SC jest fungicydem o działaniu układowym i kontaktowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie drzew owocowych, malin, winorośli, leszczyny i wielu gatunków warzyw. Dzięki wieloletnim badaniom Bayer  prowadzonym m.in. wspólnie z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach potwierdzona została wysoka skuteczność preparatu.

\"\"

Wyniki badań wskazują, iż Luna Experience 400 SC przewyższa standardy rynkowe w zwalczaniu  chorób grzybowych, często  powyżej najlepszych standardów rynkowych. Skuteczność przejawiała się w ograniczaniu porażenia owoców i warzyw w okresie wegetacji. Jednocześnie także podczas przechowywania plony wykazywały wysoką trwałość. Wyższa ilość i jakość zebranych z pola plonów przekłada się to na wymierne korzyści finansowe dla producenta oraz dla wszystkich firm zajmujących się dystrybucją i przetwórstwem owoców i warzyw.

Zalety stosowania środka Luna Experience 400 SC:
• wyższa skuteczność w zwalczaniu najważniejszych chorób;
• szeroki zakres stosowania w wielu uprawach;
• poprawa zdrowotności roślin;
•  bezpieczeństwo dla środowiska i konsumenta;
•  dłuższe przechowywanie plonów po zbiorze.

 

\"\"

 

Tekst: Bayer
Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W pogodzie szaleństwo. Idzie duże ocieplenie!

W nadchodzącym tygodniu cały kraj obejmie odwilż, zimowa aura utrzyma się tylko w wyższych partiach gór. Będzie dużo chmur i przeważnie opady deszczu. Początkowo na wschodzie i południowym...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics