Nowe możliwości w ochronie upraw ogrodniczych i sadowniczych

Firma Bayer uzyskała nowe zezwolenie rozszerzające zakres stosowania fungicydu Luna Experience 400 SC /MRiRW nr R-90/2017d z dnia 21.02.2017/. 

Luna Experience 400 SC jest fungicydem o działaniu układowym i kontaktowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie drzew owocowych, malin, winorośli, leszczyny i wielu gatunków warzyw. Dzięki wieloletnim badaniom Bayer  prowadzonym m.in. wspólnie z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach potwierdzona została wysoka skuteczność preparatu.

\"\"

Wyniki badań wskazują, iż Luna Experience 400 SC przewyższa standardy rynkowe w zwalczaniu  chorób grzybowych, często  powyżej najlepszych standardów rynkowych. Skuteczność przejawiała się w ograniczaniu porażenia owoców i warzyw w okresie wegetacji. Jednocześnie także podczas przechowywania plony wykazywały wysoką trwałość. Wyższa ilość i jakość zebranych z pola plonów przekłada się to na wymierne korzyści finansowe dla producenta oraz dla wszystkich firm zajmujących się dystrybucją i przetwórstwem owoców i warzyw.

Zalety stosowania środka Luna Experience 400 SC:
• wyższa skuteczność w zwalczaniu najważniejszych chorób;
• szeroki zakres stosowania w wielu uprawach;
• poprawa zdrowotności roślin;
•  bezpieczeństwo dla środowiska i konsumenta;
•  dłuższe przechowywanie plonów po zbiorze.

 

\"\"

 

Tekst: Bayer
Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dofinansowanie do wykorzystania biometanu. Kto skorzysta?

Do 25 lipca 2024 r. trwają konsultacje projektu programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics