Advertisement

ITD w związku z ASF kontroluje przewóz zwierząt

Kolejne kontrole przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się ASF przeprowadzili na drogach powiatowych regionu inspektorzy z Leszna.

ITD w związku z ASF kontroluje przewóz zwierząt
ITD w związku z ASF kontroluje przewóz zwierząt

Zagrożenie wynikające z rozprzestrzeniania się na terytorium Polski afrykańskiego pomoru świń (ASF) nakłada na Inspekcję Transportu Drogowego nadzór nad właściwym przewozem zwierząt.

Kontrole prawidłowego przewozu zwierząt gospodarskich do ubojni na terenie powiatu rawickiego

W powiecie rawickim inspektorzy skontrolowali kilka pojazdów do przewozu trzody chlewnej. W trosce o nierozprzestrzenianie ASF leszczyński oddział inspekcji, we współpracy z Inspekcją Weterynaryjną z Rawicza, przeprowadzili 3 i 4 października wspólne działania w zakładach mięsnych. Dotyczyły one kontroli prawidłowego przewozu zwierząt gospodarskich do ubojni na terenie powiatu rawickiego. Wielkopolscy inspektorzy zatrzymali do kontroli pojazd członowy lokalnego przewoźnika, który transportował 159 sztuk tuczników. Jak się okazało ciągnik siodłowy nie miał aktualnego przeglądu technicznego. Przedsiębiorca spóźnił się z wykonaniem badania technicznego o ponad miesiąc. Inspektorzy z Leszna zatrzymali dowód rejestracyjny i nakazali wykonanie badania na stacji diagnostycznej. Przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne, które może się zakończyć nałożeniem kary pieniężnej w wysokości 2000 zł oraz 200 zł na osobę zarządzającą transportem w firmie.

Źródło i fot.: witdpoznan

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Drukowana żywność to już nie fantastyka naukowa, ale konsumencka przyszłość

Naukowcy pracują nad nowymi zastosowaniami druku 3D do produkcji żywności. „W niektórych aspektach to z pewnością nasza konsumencka przyszłość” - uważa prof. dr hab....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE