Jak bezpiecznie sprzedać płody rolne?

Wszyscy zdajemy sobie doskonale sprawę jak ważne dla sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa jest zachowanie zdolności do terminowego regulowania zobowiązań wobec kontrahentów, a także zabezpieczenie odpowiednich środków finansowych na zakupy materiałów do produkcji. To, innymi słowy, konieczność zapewnienia w gospodarstwie płynności finansowej.

 

\"\"

 


PROCAM oferuje pomoc w każdym zakresie działalności gospodarstwa od doradztwa agrotechnicznego, zaopatrzenia w środki do produkcji rolnej, sprzedaż kredytową, jak również pomoc w terminowym regulowaniu należności poprzez kontraktację i skup płodów rolnych. Jako dział obrotu płodami rolnymi umożliwiamy producentom sprzedaż zbóż przez cały rok oraz dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym Klientom:
– konkurencyjne i gwarantowane ceny przy określonych parametrach jakościowych,
– szybki odbiór i transport zboża prosto z gospodarstwa,
– dogodny sposób rozliczenia za dostarczone środki do produkcji rolnej,
– krótkie i pewne terminy płatności,
– sprzedaż zbóż do renomowanych i sprawdzonych odbiorców,
– indywidualne podejście do potrzeb jakościowych i cenowych każdego klienta.

Z sezonu na sezon, zwiększa się liczba gospodarstw korzystających z takiej formy współpracy z dostawcami. Dzięki temu, rozwijający się dział obrotu płodami rolnymi zwiększa swój udział w rynku zbożowym, a tym samym jest w stanie zapewnić konkurencyjne ceny naszym Dostawcom. Całoroczny skup oraz obserwacja rynku, daje możliwość współpracy jedynie ze sprawdzonymi i wiarygodnymi Odbiorcami.

Wszystko z myślą o coraz lepszym zagwarantowaniu naszym stałym Klientom korzystnej sprzedaży płodów rolnych, jak również terminowego rozliczenia należności. Wydawać by się mogło, że podstawowym czynnikiem decydującym o powodzeniu gospodarstwa powinien być jego zysk, jednak nie jest on jedynym gwarantem. Przy nieodpowiednim wyborze kontrahenta lub innych niewłaściwych decyzjach w zakresie sprzedaży zboża łatwo o błąd, który zachwieje płynnością finansową i spowoduje kłopoty w regulowaniu zobowiązań. Są one jednak najmniej pożądanym czynnikiem w gospodarstwie.

Cały Zespół działu obrotu płodami rolnymi dziękuje Państwu za dotychczasową współpracę oraz zachęca do zawierania umów handlowych. Takie rozwiązanie pozwoli Wam na zapewnienie płynności finansowych w Waszych gospodarstwach w zbliżającym się trudnym okresie.

Źródło: Procam
Redakcja AgroNews, flickr.: com

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here