Jak okryć buraki by dostać zwyżkę ceny

Zbliża się półmetek wykopków buraka cukrowego. Na polach pojawia się coraz więcej pryzm, które należy odpowiednio zabezpieczyć aby otrzymać optymalną cenę.

Zgodnie z umową na dostawę buraków cukrowych w roku 2020/21,  otrzymać zwyżkę ceny za okrycie buraków należy:

  1. Okrycie wykonać włókniną o gramaturze minimum 110 g/1m2. Wykorzystanie innych materiałów oraz częściowe okrycie pryzmy nie uprawnia do zwyżki ceny z tytułu okrycia pryzm
  2. Zbiór buraków zrealizować do 22 listopada.
  3. Okrycie zrealizować najpóźniej do 25 listopada.
  4. Plantatorzy, którzy ze względu na warunki pogodowe nie zdążą wykonać zbioru buraków do 25 listopada powinni okryć pryzmę 2-3 dni po zbiorze jednak nie później niż 14 dni przed planowanym odbiorem buraków
  5. Do dnia 07.12.2020 złożyć OŚWIADCZENIE o okryciu buraków na adres: Pfeifer & Langen Polska S.A. Cukrownia Glinojeck, Zygmuntowo 38, 06-450 Glinojeck a przypadku Wielkopolski do Cukrowni Pfeifer & Langen Polska S.A. w której zawarto umowę. Możliwe jest również wysłanie podpisanego oświadczenia na adres www@liz.pl  (treść oświadczeń do pobrania poniżej).

Przypominamy, że w celu wstępnego odparowania wilgoci z pryzmy, buraki po wykopaniu należy okryć dopiero po 2 dniach. Szczegółowe informacje o sposobach zabezpieczenia buraków przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi znajdują się w broszurze Zbiór buraków składowanie i okrywanie.

Źródło: LIZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here