Advertisement

Jak poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach inwentarskich?

Utrzymanie opłacalności produkcji na pożądanym poziomie wymaga jej dużej intensywności, a co za tym idzie ogromnej precyzji w żywieniu i zarządzaniu stadem.

Skupiając się na wyniku produkcyjnym nie można zapomnieć o higienie i komforcie zwierząt. Mają one bowiem niebagatelne znaczenie zarówno pod kątem dobrostanu, rozmnażania, środowiska ale również pod kątem ostatecznego produktu – mleka czy mięsa.

50 g produktu osuszającego + 125 ml wody

Jednym z punktów zapalnych w kontekście higieny i komfortu jest jakość ściółki czy podłoża na którym bytują zwierzęta. Niski status higieniczny ściółki w pomieszczeniach inwentarskich niesie ze sobą szereg zagrożeń dla zdrowia i produkcyjności zwierząt ze strony patogenów wywołujących choroby środowiskowe takie jak mastitis, metritis, kulawizny, biegunki – zwłaszcza u młodych zwierząt. Wilgoć podłoża powoduje także dyskomfort i odczucie chłodu podczas leżenia co również ogranicza kładzenie się krów i skraca okresy odpoczynku (przeżuwania) oraz wzmaga stres u zwierząt.

Dodatkowo gazy, które uwalniane są ze ściółki powodują  trudności z oddychaniem, problemy respiracyjne u zwierząt, zmniejszenie pobrania paszy co przekłada się na produkcję. Uwolnione do atmosfery gazy to także strata cennych składników nawozowych (N i S) zawartych w oborniku czy gnojowicy.

Actisan 360 poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach inwentarskich

Rozwiązaniem poprawiającym higienę i komfort zwierząt produkcyjnych jest wprowadzony na rynek przez Timac Agro Polska produkt Actisan 360. Jest to produkt o wielotorowym działaniu: osusza ściółkę, sanityzuje posypane powierzchnie, wiąże amoniak i siarkowodór poprawiając tym samym właściwości nawozowe ściółki/gnojowicy oraz przyczyniając się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach inwentarskich.

Wysoka wydajność składników osuszających powoduje szybkie wiązanie wody w nieodwracalnym procesie dzięki czemu na osuszanej powierzchni nie tworzy się błoto. Dodatkowo związki osuszające nie blokują naturalnych procesów wysychania. Działanie zakwaszające Actisan 360 powoduje tworzenie niekorzystnego środowiska dla rozwoju chorobotwórczych patogenów, dzięki czemu przyczynia się do utrzymania środowiska bezpiecznego dla zwierząt. Dzięki zatrzymaniu w ściółce drażniącego amoniaku i siarkowodoru przyczynia się do poprawy warunków środowiskowych dla zwierząt i ludzi. Actisan 360 wykazuje pod tym kątem jeszcze lepsze działanie niż jego poprzednik Actisan, który cieszył się dużym uznaniem wśród hodowców.

Kupując Actisan 360 w trwającej do końca listopada kampanii Ekspert od stada w Twoim gospodarstwie, można zbierać punkty i wymieniać je na ciekawe nagrody.

Więcej informacji oraz regulamin kampanii Ekspert od stada w Twoim gospodarstwie -> https://ekspertodstada.gr8.com/

Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie

Bardzo interesujący wywiad Marcina Łojewskiego, członka zarządu Kaufland Polska, dla Business Insider Polska na temat cen żywności. - Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie. Choć...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE