Jak poradzić sobie z długami i zniknąć z BIK?

Czy zdarzyło nam się nie uregulować raty kredytu w terminie? A może notorycznie zalegamy ze spłatami, a nowe potrzeby rosną jak grzyby po deszczu i sytuację uratowałaby kredyt konsolidacyjny? Banki odmawiają pomocy, bofigurujemy na listach BIK, BIG czy KRD? Czy wszystko stracone?

Oczywiście, że nie – mówi Paweł Słowiakowski z eBroker.pl – nasza firma, wspólnie z kancelarią Centrum Ochrony Dłużnika pomaga takim osobom. Oddłużanie, to nowa usługa w naszym kraju, która polega na powierzeniu całości naszych problemów specjalistom, którzy w naszym imieniu negocjują, umarzają, rozkładają na inny okres spłaty,  tak by wyprowadzić nas na finansową prostą – dodaje.

Do kogo skierowana jest tak usługa? Z pewnością do osób, które mają problemy finansowe, nie radzą sobie ze spłatą kredytów, otrzymuję telefony od firm windykacyjnych, czy nawet odwiedził ich komornik. Taka sytuacja nie jest stracona, warto sprawdzić zasady, na jakich można wyjść z niej obronną ręką.

Oddłużanie obejmuje takie działania jak:

  • antywindykacja;
  • restrukturyzacja i umarzanie kredytów i odsetek;
  • czyszczenie rejestrów BIK, BIG KRD, MIG BR;
  • renegocjacja warunków z bankami i wierzycielami;
  • ewentualna upadłość konsumencka.

Jak odzyskać wolność finansową? Celem oddłużania jest doprowadzenie do sytuacji, w której zadłużony klient może spłacić wszystkie swoje zobowiązania jednym kredytem z niska ratą. Skąd bierze nowy kredyt? Otóż w skutek działań kancelarii klient nie figuruje już w BIK, dlatego może zaciągnąć najtańszy na rynku kredyt konsolidacyjny.
Nie należy jednak kredyty konsolidacyjnego (oddłużeniowego) mylić z oddłużaniem – pamiętajmy, że kredyt ten dostępny jest dopiero po zakończeniu procesu oddłużania, a ten to prawie 4 miesiące pracy prawników, która ma na celu spowodować to, że nie mamy żadnych opóźnień w spłacie kredytów.

Jeśli już z sukcesem wymażemy nasze nazwisko z BIK i list dłużników, warto obniżyć raty zobowiązań sięgając po kredyt konsolidacyjny.
 

Źródło: portal-prasowy.pl, fot.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here