Array

Jak wygląda rynek ciągników po pierwszym kwartale?

W marcu tablice rejestracyjne otrzymało 808 nowych ciągników rolniczych – to o 54 proc. więcej niż przed miesiącem. W ujęciu rocznym odnotowano natomiast 8 proc. spadku. Pierwszy kwartał zakończył się sprzedażą 1673 maszyn. To wartość o 245 sztuk niższa od ubiegłorocznej – informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

rolnictwo, portal rolny, sprzedaż ciągników, ciągniki, leasing, John Deere, Ursus, Zetor, Deutz Fahr, New Holland

Najwięcej ciągników zarejestrowano w ostatniej dekadzie marca. Można powiedzieć, że sprzedaż tych maszyn w Polsce rośnie z tygodnia na tydzień. Warto zauważyć, że pomimo ogólnego spadku w ujęciu kwartalnym, liderujące marki odnotowały wzrost sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu 2017 roku – mówi Tomasz Rybak z firmy Martin & Jacob.

Liderzy wzmacniają prowadzenie

Na czele miesięcznego zestawienia ponownie znalazł się New Holland. Włoska marka zamknęła marzec sprzedażą 185 maszyn, co przekłada się na 76 proc. wzrostu w ujęciu miesięcznym. Wynik ten był lepszy od ubiegłorocznego o 14 proc.. Na drugim szczeblu podium uplasował się producent zielono-żółtych traktorów. Amerykańska marka poprawiła lutowy wynik o 136 proc.. W marcu tablice rejestracyjne otrzymało 139 maszyn z logo John Deere. Oznacza to 51 proc. wzrostu w stosunku do analogicznego okresu 2017 roku. Czołówkę zamyka Kubota, z liczbą 109 rejestracji. Japoński producent odnotował 43 proc. wzrostu w ujęciu miesięcznym. Poprawił również zeszłoroczny wynik o 1 proc..

Dominują mocne maszyny

Najpopularniejsze marcowe modele reprezentują przedział mocy od 100 do 159 KM. Najchętniej wybieranym traktorem w marcu był John Deere 6120M. Na ten model zdecydowało się 28 osób – o 250 proc. więcej niż przed miesiącem, kiedy zarejestrowano 8 egzemplarzy o tym oznaczeniu. Drugi pod względem popularności był New Holland TD 5.105. W omawianym miesiącu tablice rejestracyjne otrzymało 26 takich ciągników. Na trzeciej pozycji uplasowały się ex aequo modele John Deere 6155M i New Holland T7.165. Każdy z nich trafił do 24 gospodarstw.

Najwięcej ciągników na Mazowszu

Województwo mazowieckie kolejny miesiąc przodowało pod względem liczby rejestracji. W marcu pojawiło się tam 150 ciągników, czyli o 28 proc. więcej niż w lutym. Sprzedaż była jednak niższa niż przed rokiem – o 9 proc.. Drruga lokata przypadła województwu wielkopolskiemu. W marcu zarejestrowano tam 109 ciągników, dzięki czemu region odnotował 187 proc. wzrostu w ujęciu miesięcznym. Sprzedaż na takim poziomie oznacza również 12 proc. wzrostu w porównaniu z marcem 2017 roku. Na trzecim miejscu uplasowało się województwo łódzkie, z liczbą 79 rejestracji. Oznacza to 88 proc. wzrostu w ujęciu miesięcznym i 4 proc. spadku w ujęciu rocznym.

Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprzedawał stare i śmierdzące wędliny. Grozi mu 8 lat więzienia

Karczewski dzielnicowy pozyskał informację o możliwym narażeniu zdrowia i życia wielu ludzi przez 45-latka. Jak ustalił, warunki, w jakich produkowane, sprzedawane i transportowane były...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE