Jak zarobić więcej na opasach?

Dopłaty z tytułu ekoschematu „Dobrostan zwierząt”, a w przyszłości możliwość uzyskania wyższej ceny za żywiec wołowy – to korzyści jakie hodowcy opasów mogą uzyskać z przystąpienia do systemu jakościowego QMP.  

Jak zarobić więcej na opasach?

250 zł do każdej krowy mamki i 130 zł do każdego opasa

250 zł do każdej krowy mamki i 130 zł do każdego opasa – tyle więcej pieniędzy można uzyskać w tym roku korzystając z ekoschematu „Dobrostan zwierząt” posiadając certyfikat QMP. Do systemu QMP mogą przystępować też hodowcy ras mlecznych i ich mieszańców, które są użytkowane w typie mięsnym. By skorzystać z tej możliwości, trzeba jak najszybciej zgłosić się do jednej z czterech jednostek certyfikujących https://qmpsystem.eu/#jednostki.  

Po uzyskaniu dokumentów potwierdzających przystąpienie do systemu QMP, trzeba we wniosku o dopłaty obszarowe i bezpośrednie zaznaczyć ekoschemat „Dobrostan zwierząt dla bydła QMP” i złożyć go w ARiMR do 15 maja 2024 r. Do skorzystania z tej możliwości zachęca Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego, bo w przyszłości za wysokiej jakości żywiec wołowy z certyfikatem QMP będzie można oczekiwać wyższych cen w skupie. Jak mówi – Jerzy Wierzbicki Prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego – dopłaty z ekoschematu Dobrostan zwierząt, to kolejny krok w kierunku budowy zaplecza żywca wołowego o wysokiej i powtarzalnej jakości, której poszukuje rynek europejski i światowy. Możemy być jego głównym graczem.

O zasadach otrzymania wsparcia dla QMP w ekoschemacie „Dobrostan Zwierząt” oraz o praktycznych informacjach dotyczących opracowania planu poprawy dobrostanu zwierząt będzie mowa podczas webinarium organizowanego przez Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego 4 kwietnia 2024 r. o godzinie 12.00. Spotkanie odbędzie się online lub stacjonarnie w Warszawie. Zgłoszenie udziału można zgłosić mailowo na adres szkolenia@pzpbm.pl lub telefonicznie tel. 515 575 705. Takie działania wspiera Fundusz Promocji Mięsa Wołowego.

funduszepromocji #QMP #polskiezrzeszenieproducentowbydla #pzpbm #FPMWł #bydło #dopłaty #ekoschematy

Źródło: pzpbm

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Arktyczny chłód nadpływa nad Polskę. Uwaga na przymrozki!

Najbliższy tydzień zapowiada się jako pochmurny i deszczowy. Intensywnie popada szczególnie w weekend na Pomorzu oraz w Sudetach. Na północnym wschodzie i w rejonach górskich możliwe opady deszczu ze śniegiem i samego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics