Jaką mydelniczkę wybrać?

Jakie akcesoria łazienkowe wybrać? Jak informuje www.e-mieszkanie.pl, "akcesoria łazienkowe stanowią ostatni etap wyposażania łazienki – nad ich wyborem warto się dobrze zastanowić, by pasowały do stylu wnętrza.

Akcesoria mogą pełnić rolę nie tylko użytkową, ale i dekoracyjną, tak więc – w zależności od potrzeb – można je wyeksponować, albo dyskretnie ukryć. W końcowym efekcie akcesoria powinny tworzyć z resztą wyposażenia zharmonizowaną całość.

Jeszcze nie tak dawno akcesoria łazienkowe kojarzone były jedynie z wieszakiem na papier oraz szczotką w.c. wykonaną z białego lub szarego PVC, wstydliwie ukrytą za miską sedesową. Dziś do wyboru mamy cała paletę produktów: mydelniczki, dozowniki na mydło w płynie, wieszaki na ręczniki, haczyki, kubeczki, wieszaki i pojemniki na papier toaletowy, półki na kosmetyki, koszyki na gąbki, lustra, a nawet tak nietypowe elementy jak wieszaki na gazety, uchwyty na suszarki do włosów i golarki, czy popielniczki.

Dodatki łazienkowe wykonywane są z różnych materiałów, głównie z metali, takich jak mosiądz czy znal (stop cynku z aluminium lub aluminium z miedzią). Producenci chętnie stosują też tworzywa sztuczne, ceramikę, drewno, szkło. Akcesoria najczęściej wykończone są w kolorze chromu błyszczącego, chromu matowego, stali polerowanej i szczotkowanej, satyny – podobnie jak baterie łazienkowe. Spotyka się również dodatki w kolorze złotym, złotym antycznym, mosiężnym oraz bardzo ostatnio modnym kolorze czarnym. Ciekawą propozycją jest połączenie chromu z drewnem, czy barwionym szkłem oraz chromu z ceramiką.

Współczesne akcesoria łazienkowe powstają w umysłach znanych projektantów, którzy prześcigają się w tworzeniu wzorów, które możemy dopasować do kabiny, wanny czy baterii tak, by tworzyły estetyczną całość z wyposażeniem łazienki.

Przy wyborze akcesoriów łazienkowych należy wziąć pod uwagę również sposób montażu. Najpopularniejszym jest przykręcanie dodatków do ściany albo ich przyklejanie, co eliminuje ew. ryzyko zniszczenia płytek ceramicznych i pozwala łatwo przenieść element w inne miejsce. Trzecim typem są łatwe w aranżacji dodatki stojące. Warto też zwrócić uwagę na oferowaną przez producenta gwarancję (z reguły jest to 2 lub 5 lat, a w przypadku ekskluzywnych dodatków nawet 12 lat) oraz możliwość dokupienia części zamiennych, takich jak szkło do mydelniczki, półki szklanej czy pompki dozownika mydła.

7 zasad wyboru akcesoriów łazienkowych:

  1. Forma i estetyka dodatków (czy będę pasowały do stylistyki łazienki).
  2. Wykończenie powierzchni (chrom, stal szczotkowana, złoto, czarny, biały).
  3. Rodzaj materiału (mosiądz – najbardziej trwały).
  4. Sposób montażu (mocowane do ściany, stawiane).
  5. Funkcjonalność.
  6. Dostępność części zamiennych.
  7. Okres gwarancji.

Akcesoria łazienkowe stanowią ważny element użytkowy i dokaracyjny.

Redakcja AgroNews
fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here