Jakie nowości zaprezentowano na Agro Show? Zobacz wielką galerię zdjęć

Setki ciągników, maszyn rolniczych i produktów dla rolnictwa. Ponad 700 wystawców zaprezentowało w miniony weekend swoją ofertę na 140 ha w Bednarach k. Poznania. Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW, bo o niej mowa, to jedna z największych tego typu imprez w Europie. I choć w tym roku kilku największych producentów ciągników zrezygnowało z pokazywania swoich nowości, a pogoda nie dopisała, to i tak zwiedzający przybyli tłumnie.

\"rolnictwo,


ZOBACZ NASZĄ WIELKĄ GALERIĘ ZDJĘĆ NA DOLE STRONY

Przybyli na wystawę goście mieli okazję zapoznać się z najnowszymi i najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami rolniczymi. Mogli także obejrzeć aktualną ofertę producentów nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firm z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem.

Wśród głównych atutów wystawy można wymienić jej nowoczesną i dynamiczną formułę, bogate wsparcie branżowe oraz lokalizację.

 

Finały konkursów

Tradycyjnie podczas AGRO SHOW odbyły się finały konkursów organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych: m.in. Mechanik na medal i  Młody Mechanik na Medal.

Pierwszego dnia wystawy odbyło się także podsumowanie XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowanego przez KRUS pod patronatem Prezydenta RP. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku w kategorii gospodarstw indywidualnych zgłoszono ponad tysiąc gospodarstw.

Główna nagroda – ciągnik Ursus C- 380 o mocy 55 KW powędrowała do Państwa Beaty i Piotra Kondrackich z Górnego w woj. lubelskim.  Z kolei w konkursie internetowym „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, przeprowadzanym na naszym portalu, laureatem został Pan Arkadiusz Parkitny z Konieczek w woj. śląskim, uzyskując 12877 głosów.

Bezpieczniej na wsi

Jedną z wielu atrakcji tegorocznej wystawy była Wioska Bezpieczeństwa, gdzie upowszechniano dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa życia i pracy na wsi. To tu rolnicy mogli przejść kurs pierwszej pomocy i sprawdzić na symulatorze, co się dzieje podczas dachowania. Spore zainteresowanie wzbudziła nowa aplikacja „Wirtualna farma”. Dzięki niej rolnicy mogli dowiedzieć się  o bioróżnorodności i odpowiedzialnym stosowaniu środków ochrony roślin. 

Do interaktywnego świata wirtualnej rzeczywistości zwiedzających targi zaprosiła firma Bayer.

Mnóstwo nowości

Podczas wystawy producenci maszyn prezentowali swoje nowości. Szczególne zainteresowanie wzbudziło stoisko firmy Kverneland, a właściwie prasoowijarka non stop FastBale, dedykowana produkcji kiszonki, siana i słomy.

To jedyna owijarka, która może pracować bez przerwy. Jeden zebrany balot jest owijany, a w tym samym czasie, w drugiej komorze już powstaje następny. Oznacza to, że operator maszyny  nie musi się zatrzymywać, na czas owijania i zrzutu balotu – mówił w rozmowie z nami z Kverneland.

Swoje nowości prezentował też Claas. Rolnicy mogli obejrzeć najnowsze ciągniki Arion 600 w przedziale mocy 145–205 KM.

Nowością są udoskonalone przekładnie Hexashitf z automatyką przełączania Hexactive, bezstopniowa przekładnia CMATIC czy amortyzacja przedniej osi Proactive z kinematyką amortyzacji.

Sporo osób odwiedziło także stoisko Horscha, gdzie zaprezentowano nowości firmy, a wśród nich nowe wersje brony talerzowej Joker – Joker CT, Joker RT, Joker RT Classic i Joker HD.

– Zaproponowaliśmy rolnikom brony talerzowe, które bardzo dokładnie mieszają glebę, nadają się do płytkiej i intensywnej uprawy. Charakteryzuje je duża wydajność powierzchniowa przy niewielkim zapotrzebowaniu mocy – mówią przedstawiciele firmy Horsch.

Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. K. Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here