John Deere rekordowo na Agro Show 2015

Przed nami rekordowa dla John Deere edycja Agro Show. Podczas tegorocznej wystawy firma zaprezentuje bardzo wiele nowości. Na stoisku będzie można zobaczyć m.in. zaprojektowane od podstaw, sieczkarnię samojezdną nowej serii 8000, wielkogabarytową prasę kostkująca i szereg innowacyjnych systemów, które jeszcze bardziej podwyższą osiągi już dotychczasowych maszyn. Firma będzie też mocno promować rozwiązania teleinformatyczne spod znaku JD FarmSight, które wprowadzają zarządzanie pracami maszyn i operatorów na zupełnie nowy poziom.

 

\"\"

 

W badaniach  przeprowadzanych wśród rolników w Polsce na zlecenie Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR), marka John Deere została oceniona, jako najbardziej innowacyjna i produkująca maszyn najwyższej jakości w branży maszyn rolniczych. Temat innowacyjności w maszynach rolniczych będzie głównym motywem na stoisku John Deere. 

 

\"\"

 

Liczba nowości, która zaprezentuje w tym roku John Deere jest rekordowa. Ich opisanie w jednym artykule jest niewykonalne, dlatego wszyscy zainteresowani powinni zarezerwować sobie kilka godzin na odwiedziny stoiska tej marki podczas Agro Show, które jak co roku odbędzie się w podpoznańskich Bednarach.  Obok zaprojektowanych od podstaw sieczkarni serii 8000, na stoisku zobaczymy m.in. udoskonalone kombajny serii T, nowe ciągniki serii 6R – średniej i niższej mocy, szeroką gamę nowych ładowaczy czołowych i nowe wielkogabarytowe prasy kostkujące.

Jedną z najciekawszych nowości będzie kompleksowy pakiet usług JD FarmSight, który umożliwia m.in. pozyskiwanie danych na temat pracy maszyn, operatorów i sytuacji na polach i co za tym idzie optymalizację ich pracy niemal w czasie rzeczywistym. Właściciele maszyn John Deere będą mogli na stoisku zarejestrować się na portalu MyJohnDeere.com a później w dowolnym czasie z dowolnego miejsca skorzystać z szerokich możliwości, jakie udostępnia portal MyJohnDeere.com.

Pakiecie usług JD FarmSight oferowany jest zdalny dostęp do wyświetlacza przez Kierownika zarządzającego gospodarstwem lub flotą maszyn. Właściciel maszyny może wyrazić zgodę na bezprzewodowy dostęp swojemu Dealerowi John Deere do monitora maszyn w celu optymalizacji ustawień maszyny i/lub narzędzia oraz pomocy w rozwiązaniu ewentualnych problemów.

– Dzięki JD FarmSight rolnictwo informacyjne staje się rzeczywistością. Jest to kluczowy element naszej strategii dążącej do sprostania przyszłym potrzebom rolników i usługodawców – mówi Chris Wigger, wiceprezes Regionu 2 John Deere, dział sprzedaży i marketingu.  – Nasi klienci zarządzają polami rozsianymi na większych obszarach, większymi flotami maszyn, większą liczbą częściej zmieniających się operatorów, a przede wszystkim muszą przestrzegać coraz większej ilości przepisów. Nasze rozwiązania spod znaku FarmSight dają klientom łączność z maszynami, operatorami i polami w całkowicie zintegrowany, innowacyjny sposób – dodaje.

Nowości maszynowe
Poza rozwiązaniami informatycznymi odwiedzający stoisko John Deere będą mogli zobaczyć dużą liczbę nowości sprzętowych. Wśród maszyn górować będzie sieczkarnia nowej serii 8000, którą tworzy 5 modeli: 8100, 8200, 8400, 8500 i 8600, dysponujących silnikami o mocy od 380-626KM. Wszystkie napędzane są silnikami John Deere spełniającymi wymogi normy emisji spalin Tier IV. Sieczkarnie jak większość modeli prezentowanych w tym roku podczas Agro-Show posiadają innowacyjne rozwiązania pozwalające zwiększyć wydajność ich pracy. W przypadku serii 8000 jest to między innymi system ESM, czyli rozbudowany system elektronicznego sterowania układem napędowym i silnikiem, który pozwala na automatyczne dopasowanie prędkości obrotowej silnika do aktualnego zapotrzebowania na moc i moment obrotowy, czyniąc realne oszczędności w zużyciu paliwa na poziomie do 20%. Na uwagę zasługuje również innowacyjna stylistyka, która opracowana został przez prof. M. Schoenherr – słynny projektant, który pracował wcześniej dla firmy Porsche.

Na stoisku będzie można zobaczyć m.in. również nowy kombajn T670i. Podobnie jak inne kombajny z serii T oraz W został on w dużej mierze przeprojektowany na nadchodzące sezony. Zmieniono wiele podzespołów, aby uzyskać najwyższą wydajność w branży wśród kombajnów wytrząsaczowych. Połączenie największej powierzchni aktywnej separacji dostępnej na rynku z większą powierzchnią mechanizmu czyszczącego pozwoli operatorom zwiększyć wydajność nawet o 15%.

 

\"\"

 

Nowe ciągniki, nowe ładowacze

W najbliższych miesiącach rozszerzona zostanie oferta ciągników serii 6R i 6M. Łącznie 14 nowych modeli zastąpi obecnie dostępne maszyny. Czterocylindrowe i sześciocylindrowe modele o dużej ramie z silnikami Stage IV/Final Tier 4 o mocy od 110 do 195 KM zastąpi obecne modele zgodne ze standardem Stage IIIB/iT4.
Na stoisku będzie można zobaczyć nowe ciągniki serii 6R tradycyjnie na pełnej ramie. Będą cechować się one jeszcze lepszą zwrotnością, wyższym poziomem wygody operatora, szeroką gamą oferowanych przekładni.

Zarówno ciągniki serii 6R, jak i 6M są specjalnie zaprojektowane do współpracy z nowymi, łatwymi do zamontowania i w obsłudze wielozadaniowymi ładowaczami wyposażonymi w nowe ramy montażowe i osłony maski. Nowa seria ładowaczy czołowych została zaprojektowana specjalnie z myślą o ciągnikach John Deere Final Tier 4.

Nowe ładowacze są zaprojektowane tak, by zwiększyć widoczność przednią i boczną oraz by nie przeszkadzały im wahania osi przedniej, maksymalne kąty skrętu, błotniki i duże koła. Ładowacze będą dostarczane w standardowej wersji z nowymi ramami montażowymi i automatyczną blokadą wspornika.

Nowości w segmencie pras
Przed sezonem 2016 John Deere zaprezentował również kilka nowości w segmencie pras. Na stoisku firma zaprezentuje nową wielkogabarytową prasę kostkującą L1534 o wymiarach bel 90 x 120 cm, zapewniającą jeszcze większą wydajność zbiorów dla usługodawców i właścicieli dużych gospodarstw.

Odwiedzający stoisko będą mogli zobaczyć, szereg wyróżniających innowacji rozwiązań np. nowy podbieracz o szerokości 2,3 m, pięć listew palców, które zwiększają wydajność podawania maszyny, czy układ 15 noży MaxiCut, które pozwalają skrócić długość cięcia do 45 mm dla lepszego efektu ubijania i większej gęstości bel.

Na pewno warto wybrać się na stoisko John Deere na Agro Show, aby zobaczyć na własne oczy rozwiązania opisane po wyżej, jak i wiele innych innowacji, którymi naszpikowane są maszyny prezentowane w tym roku w Bednarach.

Źródło i fot.: John Deere
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here