Jutro kolejny protest rolników w Warszawie. Zawyją syreny

Już jutro kolejny protest rolników. Od godziny 8.00 przedstawiciele AgroUnii będą ponownie strajkować na Placu Zawiszy w Warszawie.

rolniik, AgroUnia, protest rolników

W środę, 3 kwietnia 2019 roku, rolnicy zrzeszeni w AgroUnii będą ponownie protestować w Warszawie na placu Zawiszy. Manifestacja ma się rozpocząć o godz. 8.00 rano i tym razem, jak zapowiadają organizatorzy, będzie pokojowa.

Przypomnijmy. Poprzedni protest w tym miejscu nie był wcześniej zgłoszony. 13 marca rolnicy zaskoczyli mieszkańców Warszawy i rozsypali jabłka oraz słomę i opony, które podpalili. Rozrzucili też świńskie łby.

Teraz zamiast opon rolnicy wezmą syreny. O godz. 10.00 wszystkie syreny mają zawyć.

– O godz. 10:00 zawyją syreny, które symbolizują płacz polskiej wsi nad demolką rządu, który biernie przygląda się wyniszczaniu polskich gospodarstw rodzinnych przez wielkie korporacje – informują na Facebooku organizatorzy protestu.

Protest rolników. Postulaty AgroUnii

Rolnicy domagają się m.in. wprowadzenia w sklepach wielkopowierzchniowych obowiązku oferowania ponad połowy rodzimych produktów. Chcą także, by żywność była oznaczona flagą kraju pochodzenia. Walczą również o uratowanie rynku trzody chlewnej.

Kamila Szałaj, fot. Marta Nowak-Woźnica

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − four =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,161ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Firma Bayer zaprezentowała w polu swoje innowacyjne technologie

Firma Bayer zaprezentowała innowacje produktowe rozwijane w ofercie dla rolnictwa w sezonie 2020-2021. Spotkanie w formule polowej odbyło się w Centrum Doradztwa Technicznego Bayer...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE