Katar będzie produkował mięso z laboratorium

Amerykański start – up Eat Just planuje zbudować w Katarze zakład produkcyjny „czystego mięsa”, czyli wytwarzanego w laboratorium prawdziwego mięsa bezpośrednio z komórek zwierzęcych pobranych od żywych zwierząt.

Katar będzie produkował mięso z laboratorium
Katar będzie produkował mięso z laboratorium

Singapur stał się pierwszym krajem na świecie, który zatwierdził sprzedaż „czystego mięsa”

Firma współpracuje ze wspieranym przez państwo Doha Venture Capital i Qatar Free Zones Authority. Nowy zakład będzie znacznie większy niż ten powstały w Singapurze i pozwoli wejść na nowe rynki. Pod koniec 2020 roku Singapur stał się pierwszym krajem na świecie, który zatwierdził sprzedaż „czystego mięsa”. Taką zgodę regulacyjną zamierza wydać także Katar. Amerykanie wybrali Katar, po części, ze względu  na dużą otwartość tego kraju na mięso hodowane w laboratorium oraz zaangażowanie w rozwój innowacyjnych technologii w zakresie bezpieczeństwa żywności, ale jest to także ważny przyczółek w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, potencjalnie umożliwiający przyszły eksport do Europy Zachodniej.

Na początku kwietnia tego roku informowaliśmy, że amerykański startuj Eat Just ogłosił pozyskanie nowego kapitału w wysokości 200 milionów dolarów. Producent roślinnych zamienników jaj i „czystego mięsa” planuje nową pulę środków finansowych przeznaczyć na zwiększenie wydajności i ekspansję na nowych rynkach. Co ciekawe, w finansowanie amerykańskiej firmy zaangażował się fundusz Qatar Investment Authority, którego przedstawiciel miał dołączyć do zarządu Eat Just.

Źródło: kipdip

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

szesnaście + czternaście =

Advertisement

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,897ObserwującyObserwuj
7,240SubskrybującySubskrybuj

CBA zatrzymało prezesa Bielmleku i członków zarządu spółdzielni

Trzy osoby, w tym Prezes Zarządu „Bielmlek” Spółdzielnia Mleczarska w upadłości oraz dwóch byłych członków zarządu spółki zatrzymani przez funkcjonariuszy stołecznej Delegatury CBA. Funkcjonariusze Delegatury...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE