KE zwiększa wsparcie dla rolnictwa aż o 24 miliardy euro!

Dobre wieści płyną do rolników z Brukseli. Otóż Komisja Europejska zaproponowała zwiększenie finansowania Wspólnej Polityki Rolnej aż o 24 miliardy euro.

Jak podkreśla Janusz Wojciechowski, komisarz UE ds. rolnictwa, pomoc ta jest potrzebna rolnikom. Rolnicy zapewniają nam wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe, a UE musi zapewnić rolnikom bezpieczeństwo ekonomiczne – czytamy w komunikacie na Twitterze @jwojc.

Zaproponowana pomoc to strategia UE by jak najszybciej  odbudować gospodarkę po koronawirusie.

Ogromne pieniądze płyną do Polski

Jak podaje TVP INFO: Komisja Europejska przekazała, że do Polski może trafić aż 63,8 mld euro. Oznacza to, że będziemy czwartym w kolejności krajem, do którego przekazane będą największe środki z Brukseli.

Polska może liczyć na aż 63,8 mld euro wsparcia, w tym 37,69 mld euro subwencji. Co ważne, więcej trafiłoby tylko do 3 państw: 81,7 mld euro subwencji mają dostać Włosi, 77,3 mld Hiszpanie, a 38,7 mld Francuzi. Z kolei w pożyczkach do Polski miałoby trafić 25,1 mld euro; 90 mld do Włoch, 63 mld do Hiszpanii – czytamy w TVP INFO.

Jak podaje TVP INFO na specjalnie zwołanej konferencji sprawę odbudowy unijnej gospodarki komentował szef rządu Mateusz Morawiecki. – Widzimy, że nasze postulaty przebiły się do partnerów w Europie Zachodniej; to dowód, że głos Polski w Europie jest słyszany, uwzględniany i doceniany – mówił.

Oprac. na podstawie @jwojc i TVP INFO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here