Kilkanaście klatek z królikami na drodze. Co się stało?

Niecodzienna akcję mięli policjanci z Wągrowca. Na drodze wojewódzkiej nr 251 w obrębie powiatu wągrowieckiego wypadły klatki z żywymi królikami. Cześć zwierząt niestety nie przeżyła.

Kilkanaście klatek z królikami na drodze. Co się stało?

Jak relacjonuje w social mediach KPP Wągrowiec „podczas wymijania się pojazdów ciężarowych, na łuku drogi w pobliżu Łekna, w jednym z pojazdów doszło do uszkodzenia mocowań ładunku. Klatki z królikami spadły z naczepy„.

Kilkanaście klatek z królikami na drodze. Co się stało?

Cześć zwierząt nie przeżyła, część się oswobodziła. Droga była przez jakiś czas zablokowana. „Zapewniono bezpieczeństwo kierowców w tym miejscu- łuk drogi mocno ogranicza widoczność, tym bardziej że zapadł zmierzch, co dodatkowo utrudniało pracę służb” – dodają policjanci.

Na miejscu oprócz policji pracowali również strażacy z PSP w Wągrowcu oraz OSP Łekno. Ich zadaniem było m.in. łapanie królików i umieszczanie ich w klatkach. Po złapaniu zwierzęta zostały przekazane przewoźnikowi.

MK/Agronews na podstawie FB KPP Wągrowiec
Fot.: KPP Wągrowiec

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dopłaty 2024 – wnioski z sankcjami można składać do 26 lipca

Trwa kampania dopłat bezpośrednich i obszarowych 2024. Bezsankcyjny termin na złożenie deklaracji upłynął 1 lipca – do tego dnia włącznie ARiMR zarejestrowała blisko 1,2...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics