Kobieta pod ścinarką

Na terenie gminy Werbkowice woj. Lubelskie doszło do wypadku podczas wykonywania prac polowych. Jak wynika z ustaleń 32-letnia kobieta pracując z mężem przy wycince fasoli została przygnieciona przez ścinarkę zamontowaną przy ciągniku. Kobieta trafiła do szpitala z ogólnymi obrażeniami.

Jak ustalono 32-letnia kobieta pracowała wraz z mężem przy wycince fasoli. W pewnym momencie ramię ścinarki zamontowane do ciągnika rolniczego przygniotło kobietę bocznym metalowym kółkiem. Mąż wyciągnął kobietę spod maszyny. 32-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Policja apeluje o ostrożność

Co roku, kiedy do pracy w polu ruszają sprzęty rolnicze często dochodzi do wypadków. Wypadki te często kończą się poważnym uszkodzeniem ciała, amputacją kończyn czy rozległymi ranami. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy też, by przy pracach gospodarskich i polowych nie zatrudniać dzieci. Ich niedostatecznie rozwinięta wyobraźnia, brawura i niedoświadczenie to pierwszy krok do tragedii.

Źródło:http://www.lubelska.policja.gov.pl