Kobieta zablokowała przejazd pijanemu traktorzyście

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 39-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego, który wczoraj w miejscowości Piaski kierował ciągnikiem marki URSUS. Postronna kobieta widząc, że jego zachowanie może świadczyć o stanie nietrzeźwości, zajechała mu drogę uniemożliwiając mu dalsza jazdę i powiadomiła Policję.

Kobieta zablokowała przejazd pijanemu traktorzyście
Kobieta zablokowała przejazd pijanemu traktorzyście Fot. KPP Świdnik

Wczoraj około godz. 18.00 na stacji paliw w Piaskach kobieta zauważyła, że kierujący pojazdem marki Ursus dziwnie się zachowuje. W jej ocenie mężczyzna mógł być nietrzeźwy. Kobieta jadąc za ciągnikiem utwierdziła się w swoim podejrzeniu. Wówczas zajechała drogę ursusowi. Uniemożliwiając mu dalszą jazdę. O całym zdarzeniu powiadomiła również Policję” – komisarz Magdalena Szczepanowska z
KPP Świdnik

Badanie alkomatem potwierdziło stan nietrzeźwości mężczyzny. Urządzenie wskazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie 39-letniego mieszkańca Radzynia Podlaskiego.

Dzięki czujności kobiety, nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu, a tym sam nie stwarzał zagrożenia bezpieczeństwa wobec innym uczestników ruchu drogowego.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem karnym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ciężarówka ze świniami w rowie

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającej. Nietrudno byłoby sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby ten kierowca dalej mógł kontynuować jazdę w tym stanie. Na szczęście są wśród nas osoby, które nie są obojętne wobec łamiących prawo ludzi. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

komisarz Magdalena Szczepanowska
Źródło i fot.: KPP Świdnik

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uwaga rolnicy! Nowa metoda oszustów – działają metodą na pracownika PIP!

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek Prokuratury zastosował tymczasowe aresztowania wobec 57- latka i 55- latka z Warszawy. Mężczyźni podając się za...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics