Kogeneracja – perspektywy rozwoju inwestycji

30 października odbędzie się w Warszawie druga edycja Konferencji „KOGENERACJA – perspektywy rozwoju inwestycji”. Pierwsze spotkanie z tego cyklu zgromadziło 70 zainteresowanych inwestorów w kogenerację, m. in.: przedstawicieli przedsiębiorstw ciepłowniczych i elektrociepłowni, przemysłowych odbiorców energii, samorządów, firm współpracujących z branżą ciepłowniczą, dostawców produktów i technologii, a także przedstawicieli firm wykonawczych.

 

\"\"

 

Ze względu na mniejsze zużycie paliwa, zastosowanie kogeneracji daje duże oszczędności ekonomiczne w porównaniu z odrębnym wytwarzaniem ciepła i energii elektrycznej.

„Wysokosprawna kogeneracja uzyskała rządowe wsparcie do 2018 roku” – mówi Grzegorz Sokulski, Prezes Progress Group, organizatora spotkania.  „Aby ułatwić zainteresowanym inwestycje w tę technologię zaprosiliśmy ekspertów, którzy przybliżą uczestnikom Konferencji praktyczne i prawne zagadnienia związane z kogeneracją, tak aby jak najwięcej podmiotów mogło skorzystać z proponowanego wsparcia” – dodaje.

Celem Konferencji jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu:

·    nowelizacji Prawa Energetycznego z dnia 24 stycznia 2014 roku, projekt ustawy o OZE w kontekście wsparcia kogeneracji,
·    kogeneracji w Dyrektywach Unii Europejskiej 2012/27/UE i 2004/8/WE
·    zasad korzystania z systemu wsparcia dla kogeneracji
·    finansowanie projektów kogeneracyjnych
·    kogeneracji, trigeneracji, poligeneracji
·    zastosowania trójgeneracji gazowej
·    audytu jednostek kogeneracji.

O randze przedsięwzięcia świadczy lista organizacji związanych z sektorem energetyki i energii, które objęły Patronatem Honorowym to wydarzenie.
Patronat Medialny tradycyjnie sprawują czołowe media związane z energią odnawialną i gospodarką.
 
Szczegółowe informacje na temat nadchodzącej edycji Konferencji można uzyskać na stronie www.progressgroup.pl/.

Źródło: Progress Group,
Readkcja AgroNews, fot: sxc.hu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here