Komitet protestacyjny: Będziemy strajkować dopóki nie spełnicie naszych trzech żądań!

Liderzy największych organizacji rolniczych zawarły porozumienie, w ramach którego domagają się natychmiastowej dymisji Grzegorza Pudy,  zaprzestania prac nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt oraz przeprosin od Jarosława Kaczyńskiego.

W Warszawie przed siedzibą Krajowej Rady Izb Rolniczych odbyło się spotkanie komitetu protestacyjnego rolników. Związkowcy podsumowali ostatnią akcję #PolskaStanie, jak również przedstawili swoje plany na kolejne protesty.

Spotkaliśmy się dzisiaj tutaj aby wyrazić nasze stanowisko wspólne – rozpoczął Wiktor Szmulewicz,  prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Marek Miśko, rzecznik prasowy komitetu protestacyjnego w jasny sposób powiedział, jakich rozwiązań polscy rolnicy natychmiast oczekują.

Przed chwilą został zawiązany największy komitet strajkowy składający się z największych organizacji rolniczych w Polsce, reprezentujący wszystkie sektory produkcji rolnej w całym kraju” – rozpoczął Marek Miśko.

Wczoraj to był tylko przedsmak tego co udało się osiągnąć polskim rolnikom, czyli jedno wielkie zjednoczenie. Przepraszamy wszystkich mieszkańców miast, że musieli cierpieć z tego tytułu. Ale my nie mamy innego wyjścia, gdyż nikt z rolnikami nie chce rozmawiać, a szczególnie ta władza – kontynuował rzecznik komitetu protestującego.

3 żądania komitetu protestacyjnego

Komitet protestacyjny przedstawił swoje trzy żądania:

  • Pierwszym żądaniem całego polskiego rolnictwa jest natychmiastowe zaprzestanie pracy nad tzw. Piątką dla zwierząt. Wstrzymanie tych prac do czasu ustania epidemii koronawirusa. Nie zgadzamy się na procedowanie jakiejkolwiek ustawy o rolnictwie, która miała by wpływ na jego kształt, ograniczenie rynku i ograniczenie wpływów do polskiego budżetu i do polskich gospodarstw z tego tytułu.
  • Drugim żądaniem jest natychmiastowe odwołanie ministra rolnictwa Grzegorza Pudy.
  • Trzecim żądaniem są  przeprosimy Jarosława Kaczyńskiego wobec polskich rolników. Spirala nienawiści została wywołana za jego sprawą, tej pogardy i kubłów pomyj, które spadły na polskich rolników w ostatnich miesiącach. Oraz przeproszenie przez Jarosława Kaczyńskiego mieszkańców miast za to, że musieliśmy protestować i utrudniać im życie. Chcemy także, aby Jarosław Kaczyński przeprosił mieszkańców Warszawy ponieważ kilkadziesiąt tysięcy rolników przyjedzie 13 października do Warszawy protestować i blokować miasto.

Marek Miśko w imieniu całego komitetu protestacyjnego podziękował wszystkim rolnikom za zjednoczenie i narażanie swojego zdrowia i życia aby ratować polskie rolnictwo. Zapowiedział także, że 13. października tysiące rolników z całej Polski zablokuje Warszawę.

Marta Nowak-Woźnica na podst. FB AGROunia

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Suzuki pod kombajnem. Kobieta i troje dzieci w szpitalu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Piecki na terenie powiatu suwalskiego. Kombajn zderzył się z samochodem osobowym, ucierpiały cztery osoby. Kierujący kombajnem nie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,592ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE