Koń bez jeźdźca biegał ulicami Świdnika

Policyjna służba nie raz potrafi zaskoczyć, a każdy dzień przynosi policjantom nowe, czasami zaskakujące wyzwania. Tak było w sobotę, kiedy policjanci z ruchu drogowego podjęli interwencję w stosunku do konia, który biegł ulicami Świdnika. Zwierzę udało się wyprowadzić w bezpieczne miejsce, gdzie został schwytany i przekazany właścicielowi.

Koń bez jeźdźca biegał ulicami Świdnika
Koń bez jeźdźca biegał ulicami Świdnika fot. Policja Lubelska

„W sobotę po godzinie 17:00 świdnicka policja otrzymała zgłoszenie, że przez ulice miasta biegnie osiodłany koń bez jeźdźca. Policjanci zauważyli zwierzę na ulicy Targowej w Świdniku i od razu ruszyli za nim radiowozem. Kuc swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym. Mundurowi przy użyciu świateł błyskowych ostrzegali innych użytkowników ruchu oraz starali się wyprowadzić konia w bezpieczne miejsce” – relacjonuje starszy aspirant Elwira Domaradzka.

Po kilku kilometrach udało się naprowadzić wierzchowca w miejsce oddalone od ruchu pojazdów. Przestraszone i wycieńczone zwierzę uspokoiła i przytrzymała kobieta, która sama posiada konie. Uciekinier został przekazany właścicielowi. Okazało się, że był na wyprawie terenowej w lesie Rejkowizna, gdzie zrzucił jadącą na nim osobę, a następnie spłoszył się i uciekł. 

Źródło i fot. Policja Lubelska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Polsce nie grozi deficyt zbóż, ale trzeba liczyć się z wysokimi cenami

Napaść Rosji na Ukrainę i blokada czarnomorskich portów spowodowała ogromne ograniczenie możliwości eksportu zbóż tego wielkiego producenta m.in. pszenicy do innych krajów. Problemem jest także...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE