Konferencja Youth Ag-Summit: stu młodych liderów spotka się w Australii

Future Famers Network Australia oraz Bayer CropScience z przyjemnością informują o 100 delegatach w wieku od 18 do 25 lat z 33 krajów, których zaproszono do udziału w drugim globalnym  kongresie Youth Ag-Summit. „Jak nakarmić głodną planetę” – oto wiodący temat konferencji Youth Ag-Summit, która odbędzie się w stolicy Australii w dniach 24-28 sierpnia 2015 roku.

\"rolnictwo\"
Grupa uczestników Youth Ag-Summit w 2013 roku

– Otrzymaliśmy niespełna dwa tysiące esejów z całego świata, co świadczy o dużym zainteresowaniu problemem głodu na naszej planecie. Jakość nadesłanych prac była doskonała, a przedstawione w nich wyzwania i rozwiązania podkreślają, że wydarzenia takie jak Youth Ag-Summit stanowią świetną okazję do prowadzenia dyskusji – podkreślił Georgie Aley, Przewodniczący Future Farmers Network Australia. – Wraz z naszym partnerem, współorganizatorem wydarzenia, Bayer CropScience, z niecierpliwością czekamy na sierpniowy przyjazd delegatów do Canberry. 

Kandydaci mogli nadsyłać zgłoszenia od października do stycznia 2015 roku. Zgłoszenia miały obejmować eseje pisemne o długości 1500 słów, przedstawiające zarys stanowiska autora oraz przemyślenia dotyczące zasadniczych przyczyń braku bezpieczeństwa żywnościowego oraz jego konsekwencji dla rosnącej liczby ludności. Łącznie wpłynęły 1932 prace od autorów z 87 krajów – to doskonały wynik, pokazujący pasję i drzemiące w młodych ludziach zainteresowanie problemami żywności i rolnictwa.

– Wierzymy w potrzebę zaangażowania młodych liderów w działania mające na celu poszukiwanie w rolnictwie trwałych rozwiązań stanowiących odpowiedź na coraz większe ogólnoświatowe zapotrzebowanie na bezpieczną i zdrową żywność. Wydarzenie Youth Ag-Summit to okazja do poszerzenia horyzontów dzięki spotkaniu z ludźmi z całego świata. To także okazja do dalszego osobistego rozwoju i zdobycia nowej wiedzy przez młodych liderów – zaakcentował Liam Condon, prezes Bayer CropScience.

Nadesłane prace pisemne ocenili wysoko wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy sprawiedliwie przyznawali punkty za oryginalne pomysły. Prezentując szereg wnikliwych spostrzeżeń na temat bezpieczeństwa żywnościowego na świecie, kandydaci poruszyli takie tematy, jak marnowanie żywności, lokalne produkty rolne, edukacja i znajomość praktyk rolniczych – wszystkie te motywy zostaną uwzględnione przy opracowywaniu programu konferencji.

Delegaci oraz 33 towarzyszących im mentorów spotka się w stolicy Australii, by nawiązać nowe kontakty, posłuchać wypowiedzi zaproszonych prelegentów oraz wziąć udział w debatach, dyskusjach, pracach grupowych i wizytach w firmach. Celem spotkania, jaki postawiono przed młodymi liderami, jest znalezienie nowatorskich, trwałych i wykonalnych rozwiązań problemu głodu.

Podczas szczytu delegaci omawiać będą pomysły mające na celu postęp w rolnictwie na całym świecie. Celem tej współpracy jest wypracowanie możliwych do realizacji koncepcji, które delagaci wprowadzą w swoich krajach w ramach własnych działań i pracy zawodowej.

Delegaci pochodzą z następujących krajów: Argentyna, Australia, Belgia, Boliwia, Brazylia, Chile, Chiny, Estonia, Filipiny, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Indonezja, Japonia, Kanada, Kenia, Korea Południowa, Malezja, Niemcy, Nowa Zelandia, Paragwaj, Polska, Republika Południowej Afryki, Singapur, Stany Zjednoczone, Tajlandia, Turcja, Urugwaj, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy.

Aby poznać delegatów i uzyskać dodatkowe informacje o wydarzeniu Youth Ag-Summit, zapraszamy na stronę internetową www.youthagsummit.com

Z Polski na konferencję pojedzie dwóch delegatów: Magdalena Rojek z Biskupic Radłowskich (woj. małopolskie) oraz Daniel Kasprowicz z Rybna (woj. warmińsko-mazurskie).
 

\"rolnictwo,\"
Magdalena Rojek z Biskupic Radłowskich
 

Magdalena jest studentką technologii żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zwróciła uwagę w swoim eseju na konieczność edukowania opiniotwórców, w tym polityków, o olbrzymim wyzwaniu, którym jest zapewnienie żywności dla szybko powiększającej się ludności świata. Według niej, jednym z rozwiązań powinno być szerzenie wiedzy wśród rolników na temat innowacyjnych rozwiązań w produkcji rolnej. 
 

\"rolnictwo\"
Daniel Kasprowicz z Rybna

Z kolei Daniel jest absolwentem dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku. Obecnie przebywa na rocznym wolontariacie na Madagaskarze, gdzie zajmuje się pomocą niedożywionym dzieciom. W swoim eseju podkreślił rolę odpowiedniej organizacji pomocy żywnościowej oraz konieczność wsparcia rolnictwa w krajach rozwijających się.

O konferencji Youth Ag-Summit
Youth Ag-Summit to ogólnoświatowa konferencja dla młodych liderów, której celem jest inspiracja i nawiązywanie kontaktów wśród kolejnego pokolenia specjalistów pracujących w rolnictwie. Podczas szczytu stu młodych liderów w wieku od 18 do 25 lat z całego świata dzieli się ze sobą swoimi spostrzeżeniami i uczestniczy w otwartym dialogu na jeden z najpoważniejszych tematów: jak nakarmić głodną planetę? Konferencja Youth Ag-Summit jest częścią Programu Edukacji Rolniczej (Agricultural Education Program); jej celem jest zwiększanie świadomości w zakresie żywności i rolnictwa na całym świecie. Dodatkowe informacje na temat szczytu znajdują się na stronie internetowej www.youthagsummit.com.

O sieci Future Farmers Network
Future Farmers Network (FFN) to australijska młodzieżowa sieć rolnicza, która zrzesza i wspiera młodych Australijczyków związanych z rolnictwem. Organizacja FFN działa od 2002 roku –zrzesza młodych ludzi związanych z wszelkimi aspektami działalności rolniczej, zapewniając swoim członkom dostęp do najnowszych informacji, wydarzeń, stypendiów, konkursów i informacji dotyczących całego sektora rolniczego w Australii. Więcej o FFN przeczytać można na stronie internetowej www.futurefarmers.com.au

Bayer CropScience
Bayer to globalne przedsiębiorstwo specjalizujące się w dziedzinie ochrony zdrowia, rolnictwa i zaawansowanych technologicznie materiałów. Bayer CropScience, będąca jednostką Bayer AG zajmującą się działalnością związaną z sektorem rolniczym, w roku 2014 wypracowała sprzedaż na poziomie 9.494 mln EUR. Jest jedną z wiodących innowacyjnych spółek crop science w obszarach nasion, ochrony upraw i zwalczania szkodników poza rolnictwem. Spółka posiada niezwykle bogatą ofertę produktów, w tym wysokowartościowe nasiona, innowacyjne rozwiązania z zakresu ochrony upraw działające chemicznie i biologicznie, a także szeroki zakres usług wspierających nowoczesne, zrównoważone rolnictwo.  W obszarze zastosowań pozarolniczych, Bayer CropScience posiad szeroką ofertę produktów i usług z zakresu zwalczania szkodników – zarówno w domu i ogrodzie, jak i leśnictwie.

Spółka zatrudnia na całym świecie 23100 osób i jest obecna w ponad 120 krajach.

Redakcja AgroNews, fot. Youth Ag-Summit

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniec dopłat na zakup pieców gazowych

Tylko do końca tego roku osoby planujące zakup pieca na paliwo kopalne (w tym gaz) będą mogły ubiegać się o dofinansowanie na ten cel....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics