Konferencja Youth Ag-Summit: stu młodych liderów spotka się w Australii

Future Famers Network Australia oraz Bayer CropScience z przyjemnością informują o 100 delegatach w wieku od 18 do 25 lat z 33 krajów, których zaproszono do udziału w drugim globalnym  kongresie Youth Ag-Summit. „Jak nakarmić głodną planetę” – oto wiodący temat konferencji Youth Ag-Summit, która odbędzie się w stolicy Australii w dniach 24-28 sierpnia 2015 roku.

\"rolnictwo\"
Grupa uczestników Youth Ag-Summit w 2013 roku

– Otrzymaliśmy niespełna dwa tysiące esejów z całego świata, co świadczy o dużym zainteresowaniu problemem głodu na naszej planecie. Jakość nadesłanych prac była doskonała, a przedstawione w nich wyzwania i rozwiązania podkreślają, że wydarzenia takie jak Youth Ag-Summit stanowią świetną okazję do prowadzenia dyskusji – podkreślił Georgie Aley, Przewodniczący Future Farmers Network Australia. – Wraz z naszym partnerem, współorganizatorem wydarzenia, Bayer CropScience, z niecierpliwością czekamy na sierpniowy przyjazd delegatów do Canberry. 

Kandydaci mogli nadsyłać zgłoszenia od października do stycznia 2015 roku. Zgłoszenia miały obejmować eseje pisemne o długości 1500 słów, przedstawiające zarys stanowiska autora oraz przemyślenia dotyczące zasadniczych przyczyń braku bezpieczeństwa żywnościowego oraz jego konsekwencji dla rosnącej liczby ludności. Łącznie wpłynęły 1932 prace od autorów z 87 krajów – to doskonały wynik, pokazujący pasję i drzemiące w młodych ludziach zainteresowanie problemami żywności i rolnictwa.

– Wierzymy w potrzebę zaangażowania młodych liderów w działania mające na celu poszukiwanie w rolnictwie trwałych rozwiązań stanowiących odpowiedź na coraz większe ogólnoświatowe zapotrzebowanie na bezpieczną i zdrową żywność. Wydarzenie Youth Ag-Summit to okazja do poszerzenia horyzontów dzięki spotkaniu z ludźmi z całego świata. To także okazja do dalszego osobistego rozwoju i zdobycia nowej wiedzy przez młodych liderów – zaakcentował Liam Condon, prezes Bayer CropScience.

Nadesłane prace pisemne ocenili wysoko wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy sprawiedliwie przyznawali punkty za oryginalne pomysły. Prezentując szereg wnikliwych spostrzeżeń na temat bezpieczeństwa żywnościowego na świecie, kandydaci poruszyli takie tematy, jak marnowanie żywności, lokalne produkty rolne, edukacja i znajomość praktyk rolniczych – wszystkie te motywy zostaną uwzględnione przy opracowywaniu programu konferencji.

Delegaci oraz 33 towarzyszących im mentorów spotka się w stolicy Australii, by nawiązać nowe kontakty, posłuchać wypowiedzi zaproszonych prelegentów oraz wziąć udział w debatach, dyskusjach, pracach grupowych i wizytach w firmach. Celem spotkania, jaki postawiono przed młodymi liderami, jest znalezienie nowatorskich, trwałych i wykonalnych rozwiązań problemu głodu.

Podczas szczytu delegaci omawiać będą pomysły mające na celu postęp w rolnictwie na całym świecie. Celem tej współpracy jest wypracowanie możliwych do realizacji koncepcji, które delagaci wprowadzą w swoich krajach w ramach własnych działań i pracy zawodowej.

Delegaci pochodzą z następujących krajów: Argentyna, Australia, Belgia, Boliwia, Brazylia, Chile, Chiny, Estonia, Filipiny, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Indonezja, Japonia, Kanada, Kenia, Korea Południowa, Malezja, Niemcy, Nowa Zelandia, Paragwaj, Polska, Republika Południowej Afryki, Singapur, Stany Zjednoczone, Tajlandia, Turcja, Urugwaj, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy.

Aby poznać delegatów i uzyskać dodatkowe informacje o wydarzeniu Youth Ag-Summit, zapraszamy na stronę internetową www.youthagsummit.com

Z Polski na konferencję pojedzie dwóch delegatów: Magdalena Rojek z Biskupic Radłowskich (woj. małopolskie) oraz Daniel Kasprowicz z Rybna (woj. warmińsko-mazurskie).
 

\"rolnictwo,\"
Magdalena Rojek z Biskupic Radłowskich
 

Magdalena jest studentką technologii żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zwróciła uwagę w swoim eseju na konieczność edukowania opiniotwórców, w tym polityków, o olbrzymim wyzwaniu, którym jest zapewnienie żywności dla szybko powiększającej się ludności świata. Według niej, jednym z rozwiązań powinno być szerzenie wiedzy wśród rolników na temat innowacyjnych rozwiązań w produkcji rolnej. 
 

\"rolnictwo\"
Daniel Kasprowicz z Rybna

Z kolei Daniel jest absolwentem dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku. Obecnie przebywa na rocznym wolontariacie na Madagaskarze, gdzie zajmuje się pomocą niedożywionym dzieciom. W swoim eseju podkreślił rolę odpowiedniej organizacji pomocy żywnościowej oraz konieczność wsparcia rolnictwa w krajach rozwijających się.

O konferencji Youth Ag-Summit
Youth Ag-Summit to ogólnoświatowa konferencja dla młodych liderów, której celem jest inspiracja i nawiązywanie kontaktów wśród kolejnego pokolenia specjalistów pracujących w rolnictwie. Podczas szczytu stu młodych liderów w wieku od 18 do 25 lat z całego świata dzieli się ze sobą swoimi spostrzeżeniami i uczestniczy w otwartym dialogu na jeden z najpoważniejszych tematów: jak nakarmić głodną planetę? Konferencja Youth Ag-Summit jest częścią Programu Edukacji Rolniczej (Agricultural Education Program); jej celem jest zwiększanie świadomości w zakresie żywności i rolnictwa na całym świecie. Dodatkowe informacje na temat szczytu znajdują się na stronie internetowej www.youthagsummit.com.

O sieci Future Farmers Network
Future Farmers Network (FFN) to australijska młodzieżowa sieć rolnicza, która zrzesza i wspiera młodych Australijczyków związanych z rolnictwem. Organizacja FFN działa od 2002 roku –zrzesza młodych ludzi związanych z wszelkimi aspektami działalności rolniczej, zapewniając swoim członkom dostęp do najnowszych informacji, wydarzeń, stypendiów, konkursów i informacji dotyczących całego sektora rolniczego w Australii. Więcej o FFN przeczytać można na stronie internetowej www.futurefarmers.com.au

Bayer CropScience
Bayer to globalne przedsiębiorstwo specjalizujące się w dziedzinie ochrony zdrowia, rolnictwa i zaawansowanych technologicznie materiałów. Bayer CropScience, będąca jednostką Bayer AG zajmującą się działalnością związaną z sektorem rolniczym, w roku 2014 wypracowała sprzedaż na poziomie 9.494 mln EUR. Jest jedną z wiodących innowacyjnych spółek crop science w obszarach nasion, ochrony upraw i zwalczania szkodników poza rolnictwem. Spółka posiada niezwykle bogatą ofertę produktów, w tym wysokowartościowe nasiona, innowacyjne rozwiązania z zakresu ochrony upraw działające chemicznie i biologicznie, a także szeroki zakres usług wspierających nowoczesne, zrównoważone rolnictwo.  W obszarze zastosowań pozarolniczych, Bayer CropScience posiad szeroką ofertę produktów i usług z zakresu zwalczania szkodników – zarówno w domu i ogrodzie, jak i leśnictwie.

Spółka zatrudnia na całym świecie 23100 osób i jest obecna w ponad 120 krajach.

Redakcja AgroNews, fot. Youth Ag-Summit

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,174FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,520ObserwującyObserwuj
5,420SubskrybującySubskrybuj

Solidne wyniki finansowe Grupy Azoty pomimo pandemii

Grupa Azoty odnotowała w 2020 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wynoszące 10,5 mld zł i wynik EBITDA w wysokości 1,3 mld zł, osiągając marżę...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE