Zapraszamy na Dni Pola PROCAM

Doradcy PROCAM jak co roku zapraszają Państwa na cykliczne imprezy pod hasłem „Dni Pola”.

To już 11 raz PROCAM spotyka się z Klientami na poletkach doświadczalnych. W tym roku spotkania odbędą się w 6 lokalizacjach rozłożonych na terenie kraju. Podczas tych spotkań doradcy PROCAM będą przekazywać wiele  informacjibędzie  także możliwość wymiany opinii i doświadczeń, tak aby współpraca przebiegała jeszcze bardziej pomyślnie z pożytkiem dla obydwu  stron. Na Dniach Pola  zostaną zaprezentowane sprawdzone  w  doświadczeniach i ekonomicznie uzasadnione rozwiązania w produkcji roślinnej.

 

\"rolnictwo,

 

Każde Dni Pola rozpoczynają się wprowadzeniem z zakresu agrotechniki, nasiennictwa i ochrony roślin. Ponieważ uczestnicy będą przed wyborem odmian zarówno zbóż ozimych jak i rzepaku ozimego, jednym z głównych wykładów będzie ocena materiału siewnego proponowanego przez Dział Nasienny PROCAM.

Tematyka prowadzonych wykładów będzie obejmowała: sytuację fitosanitarną na polach w 2015 z uwzględnieniem problemów związanych z przebiegiem pogody (brak zimy itd.), a także dobór optymalnych rozwiązań ochrony i nawożenia roślin uprawnych.

Po wykładach uczestnicy zostaną zaproszeni do zwiedzania kolekcji odmian rzepaku ozimego i pszenicy ozimej.

Do zobaczenia, dotknięcia oraz dokładnego zlustrowania będą zblokowane odmiany rzepaku (w poszczególnych miejscach tak jak w Stanowie do 13 odmian) oraz odmian pszenicy ozimej (ok.  8 – 10 odmian). W każdym z miejsc, gdzie będą odbywały się Dni Pola, grupy około 20-osobowe będą oprowadzane przez Doradców Agrotechnicznych, którzy będą przekazywali informacje z prowadzonych doświadczeń agrotechnicznych oraz ochrony roślin (program ochrony roślin) autorstwa Dyrektora Działu Sprzedaży i Agronomii dr inż. Dariusza Wyczlinga oraz kolegów z grupy wsparcie technicznego. Zaprezentuowane zostaną najlepsze rozwiązania w zakresie nawożenia mineralnego, nawożenia dolistnego, ochrony herbicydowej, ochrony fungicydowej, czy też insektycydowej w poszczególnych terminach fenologicznych roślin uprawnych.

Na trasie zwiedzania poletek doświadczalnych będzie można identyfikować specjalnie przygotowane na tę okoliczność spreparowane fitotoksyczności oraz poglądowe profile glebowe, jak i ścieżki dydaktyczne.

Oprócz tego w trakcie zwiedzania poletek doświadczalnych oraz rozwiązań ochrony roślin zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania w temacie maszyn rolniczych, szczególnie związanych z aplikacją środków ochrony roślin i uprawą gleby.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które składają się na odpowiednie i skuteczne zwalczanie poszczególnych agrofagów na polach uprawnych  jest DOKŁADNA IDENTYFIKACJA PROBLEMÓW FITOSANITARNYCH. Dlatego też tak jak w poprzednich latach, PROCAM zaprosi gości do LABORATORIUM FITOSANITARNEGO, które będzie funkcjonowało w specjalnie oznaczonym namiocie.

Będziemy służyli Państwu pomocą przy identyfikacji

  • zagrożeń fitosanitarnych
  • oraz badaniem gleby i wody

Ponieważ element jakości  wody dotyczy praktycznie  każdego podczas zabiegów ochrony roślin,  jest to element powtarzalny i stały,  z tego też powodu  PROCAM zaproponuje pokaz rozkładu cieczy oraz wartości dodanej, jakie wnosi do oprysku znany już Państwu preparat ISOTAK PRO +.

W imieniu wszystkich organizatorów oraz dr inż. Dariusza Wyczlinga zapraszamy wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie na Dni Pola 2015 organizowane przez PROCAM.

Dni Pola PROCAM 2015

 

Lokalizacja

Data

Osoba kontaktowa

1

KAROLEWO

– POWIAT OBORNICKI, GMINA ROGOŹNO, WOJ. WIELKOPOLSKIE

 

09.06.2015

wtorek

Bartosz Nowiński

tel. 519 331 070

2

ŻÓRAWINA

– POWIAT WROCŁAWSKI, GMINA ŻÓRAWINA, WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

11.06.2015

czwartek

 

Przemysław Pękała

tel. 505 122 472

3

STRACHOCIN

– POWIAT STARGARD SZCZECIŃSKI, GMINA STRACHOCIN, WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIE

12.06.2015

piątek

Adrian Sosnowski

tel. 500 124 302

4

RATYCZÓW

– POWIAT TOMASZOWSKI, GMINA ŁASZCZÓW, WOJ. LUBELSKIE

16.06.2015

wtorek

Przemysław Konaszczuk

tel. 505 031 748

5

STANOWO

– POWIAT SZTUM, GMINA DZIERZGOŃ,WOJ. POMORSKIE

23.06.2015

Wtorek

Maciej Bromirski

tel. 509 605 951

6

HUSAKI

– POWIAT BIELSKI, GMINA BIELSK PODLASKI, WOJ. PODLASKIE

26.06.2015

piątek

Janusz Łanczkowski

tel. 505 122 371

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here