Konkurs KRUS-u rozstrzygnięty

Magdalena i Jakub Wojciechowie z Grzawy (woj. śląskie) są zwycięzcami X Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” w kategorii gospodarstw indywidualnych. Celem konkursu, organizowanym przez KRUS od 2003 roku, jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

W tym roku do konkursu KRUS przystąpiły 982 gospodarstwa indywidualne. Wizytując gospodarstwa, komisje konkursowe zwracały uwagę na porządek w obrębie podwórzy, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, podpory i inne zabezpieczenia, stan instalacji elektrycznych, warunki obsługi i bytowania zwierząt, stosowanie i jakość środków ochrony osobistej oraz estetykę gospodarstw. Centralna Komisja Konkursowa, powołana przez Prezesa KRUS, wizytowała 16 gospodarstw indywidualnych – laureatów wojewódzkich i wyłoniła zwycięzców.

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w kraju, w 2012 roku komisja uznała gospodarstwo Magdaleny i Jakuba Wojciechów z miejscowości Grzawa w woj. śląskim. Przyznano także dwa równorzędne II miejsca: Jolancie i Adamowi Kochańskim z Jasionóweczki w woj. podlaskim oraz Lidii i Zbigniewowi Krzywdom z Aleksandrii w woj. wielkopolskim. Trzecie miejsce przypadło Barbarze i Markowi Gręźlikowskim z Dobrzejewic w woj. kujawsko-pomorskim oraz Krzysztofowi Skubiszyńskiemu z Brzeżna w woj. zachodnio-pomorskim.

Nagroda specjalna Głównego Inspektora Pracy trafi do Beaty i Piotra Kondrackich z Górnego w woj. lubelskim – za wprowadzenie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym oraz wyjątkową dbałość o porządek w pomieszczeniach warsztatowych i gospodarskich.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 21 września 2012 r. o godzinie 12.00 podczas uroczystej gali na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach.

Źródło: TVP Info, www.tvp.info,
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here