Konkurs na stroik wielkanocny

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy są okazją do przygotowania ozdób, które przystroją nasze domy w tym wyjątkowym czasie. Wielkopolskie tradycje związane z celebracją tych najważniejszych w kulturze chrześcijańskiej świąt często mają swoje korzenie w dawnych słowiańskich obrzędach związanych z budząca się do życia przyrodą.

Wielkopolska Izba Rolnicza zaprasza do udziału w konkursie na stroik wielkanocny

Wiele z tych dawnych tradycji jest ciągle kultywowanych i przejawia się właśnie w ozdobach, które goszczą w na wielkanocnym stole oraz w naszych domach. Aby zachęcić do przygotowania własnoręcznie ozdób wielkanocnych i przy tej okazji do poznania ich symboliki, Wielkopolska Izba Rolnicza zaprasza do udziału w konkursie na stroik wielkanocny.

Konkurs na stroik wielkanocny
Konkurs na stroik wielkanocny Plakat: wir.org.pl

Komisja Konkursowa wybierze laureatów konkursu

Aby wziąć udział w Konkursie należy własnoręcznie i z wykorzystaniem naturalnych materiałów przygotować stroik/ozdobę, który będzie nawiązywał do regionalnych tradycji wielkanocnych. Ocena pracy dokonana zostanie na podstawie analizy zdjęć lub filmików dokumentujących powstanie ozdoby oraz jej szczegółowego opisu (opis powinien zawierać uzasadnienie związku z tradycją i regionem, a także wyszczególnienie materiałów, które zostały użyte do przygotowania ozdoby). Na tej podstawie Komisja Konkursowa wybierze laureatów konkursu oraz zdecyduje o przyznaniu nagród.

Rozstrzygniecie planowane jest na 23 kwietnia 2021 roku

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń prowadzących działalność na terenach wiejskich oraz do osób indywidualnych zamieszkałych na terenach wiejskich województwa Wielkopolskiego. Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres konkurs@wir.org.pl.

Konkurs trwa od 15 lutego do 9 kwietnia

Konkurs trwa od 15 lutego do 9 kwietnia, a wiec przez cały okres Wielkiego Postu i Świąt Wielkiej Nocy. Rozstrzygniecie planowane jest na 23 kwietnia 2021 roku. Dla autorów najciekawszych prac przygotowane zostaną nagrody. Zdjęcia prac będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz w mediach społecznościowych i posłużą do promocji wielkopolskich tradycji związanych z Wielkanocą.

Od zapustów do zielonych świątek – konkurs kulinarny

Do pobrania RegulaminKarta Zgłoszeń

Organizatorem konkursu jest Wielkopolska Izba Rolnicza, a partnerem Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Szczegółowe informacje o konkursie znaleźć można w regulaminach oraz pod nr tel. 733 170 780 lub e mail konkurs@wir.org.pl.

Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie oraz przypominamy o trwającym konkursie kulinarnym „Od zapustów do zielonych świątek”.

Opracowanie: Katarzyna Strzyż

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here