Konkurs plastyczny KRUS dla dzieci na etapie centralnym

  VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” wkracza w etap centralny, w ramach którego Centralna Komisja Konkursowa oceni prace zgłoszone przez 36 108 dzieci z 2 986 szkół podstawowych. 

  rolnik, rolnictwo, portal rolny, KRUS, konkurs plastyczny

  W ubiegłym roku zwycięzcą konkursu w grupie dzieci z klas 0-3 została Kamila Patyk z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Władysława Gibały z województwa małopolskiego, natomiast wśród klas 4-6 laureatem został Krystian Wojciech Bomber ze szkoły Podstawowej w Wiżajnach w województwie podlaskim.

   

  Konkurs przebiega pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Prowadzony jest we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy i przy wsparciu medialnym redakcji: Telewizji Polskiej S.A. Programu I, dwutygodnika  Agro Serwis, telewizji interaktywnej Agronews.com.pl, Tygodnika Poradnika Rolniczego, magazynu rolniczego Agro Profil,  witryny Gospodarz.pl Twój Portal Rolniczy, portalu Agrobaca Top Traktor, miesięczników: Agrotechnika i Wieści rolnicze, Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych Agro, magazynu Rolniczy Przegląd Techniczny.

  Prace wykonane przez uczestników Konkursu, tak różne pod względem technicznym, dotyczą jednego, ważnego tematu – upadków stanowiących grupę zdarzeń wypadkowych najczęściej występujących w gospodarstwach rolnych.

  W 2018 r. Kasa większość działań prewencyjnych prowadzi pod hasłem „UPADEK TO NIE PRZYPADEK” – konkurs wpisuje się zatem  w założenia tej kampanii.

  Zgodnie z regulaminem, prace zostaną ocenione w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VII), według następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, walory estetyczne pracy oraz oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu.

  Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji Konkursu odbędzie się 15 czerwca br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP, a udział w nim wezmą Laureaci wraz z rodzinami, przedstawiciele Organizatora i Współorganizatorów, Patronów oraz media branżowe.

  Redakcja AgroNews, fot. KRUS

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here