Konsumenci wspierają rolników

Komitety Copa-Cogeca są dziś zadowolone z publikacji nowego europejskiego badania, które pokazuje, że europejscy konsumenci opowiadają się za Wspólną Polityką Rolną i chcą, aby wspólnotowy budżet rolny został zachowany.

Pekka Pesonen, Sekretarz Generalny Komitetów Copa-Cogeca, wypowiedział się na ten temat w Brukseli : " Z zadowoleniem przyjmuję fakt, że znaczna większość europejskich obywateli ocenia, że rolnictwo i środowisko wiejskie są niezbędne dla przyszłości Europy. Jest to na pewno motywacja dla rolników w ich pracy i jest to również zgodne z naszym punktem widzenia, zgodnie z którym silna WPR, która będzie nadal dysponowała mechanizmami obecnie stosowanymi, powinna zostać zachowana w przyszłości. WPR powinna między innymi posiadać wystarczający budżet wspólnotowy ".

"W związku z niestabilnością rynków i wzrastającym światowym popytem na żywność, Komitety Copa-Cogeca uważają, że koniecznie trzeba utrzymać istniejące instrumenty przeznaczone na zarządzanie rynkiem w ramach WPR. Stabilność rynku leży również w interesie konsumentów. W przyszłości, silna WPR nie jest potrzebna jedynie dla 15 milionów europejskich rolników, ale również dla 500 milionów konsumentów, gwarantując dostępność żywności wysokiej jakości, kupowanej po przystępnych cenach. Uczestniczy ona w ochronie krajobrazów wiejskich oraz faworyzuje zatrudnienie na obszarach wiejskich Unii Europejskiej ".

Źródło: COPA-COGECA, www.copa-cogeca.be, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here