Konsumenci wspierają rolników

Komitety Copa-Cogeca są dziś zadowolone z publikacji nowego europejskiego badania, które pokazuje, że europejscy konsumenci opowiadają się za Wspólną Polityką Rolną i chcą, aby wspólnotowy budżet rolny został zachowany.

Pekka Pesonen, Sekretarz Generalny Komitetów Copa-Cogeca, wypowiedział się na ten temat w Brukseli : " Z zadowoleniem przyjmuję fakt, że znaczna większość europejskich obywateli ocenia, że rolnictwo i środowisko wiejskie są niezbędne dla przyszłości Europy. Jest to na pewno motywacja dla rolników w ich pracy i jest to również zgodne z naszym punktem widzenia, zgodnie z którym silna WPR, która będzie nadal dysponowała mechanizmami obecnie stosowanymi, powinna zostać zachowana w przyszłości. WPR powinna między innymi posiadać wystarczający budżet wspólnotowy ".

"W związku z niestabilnością rynków i wzrastającym światowym popytem na żywność, Komitety Copa-Cogeca uważają, że koniecznie trzeba utrzymać istniejące instrumenty przeznaczone na zarządzanie rynkiem w ramach WPR. Stabilność rynku leży również w interesie konsumentów. W przyszłości, silna WPR nie jest potrzebna jedynie dla 15 milionów europejskich rolników, ale również dla 500 milionów konsumentów, gwarantując dostępność żywności wysokiej jakości, kupowanej po przystępnych cenach. Uczestniczy ona w ochronie krajobrazów wiejskich oraz faworyzuje zatrudnienie na obszarach wiejskich Unii Europejskiej ".

Źródło: COPA-COGECA, www.copa-cogeca.be, fot. sxc.hu

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości od BASF na nowy sezon

BASF Polska, dział Agricultural Solutions zaprosił 29 listopada 2023 r. przedstawicieli mediów rolniczych na konferencję prasową do Centrum Olimpijskiego – siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics