Kontrabanda ukryta w maszynach rolniczych

Ponad 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Kontrabanda ukryta była w maszynach rolniczych na terenie posesji należącej do 35-latka. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na utratę 16 tys. złotych.

\"\"
 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, weszli na teren posesji należącej do 35-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna przechowywać tam może znaczne ilości papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Posiadane informacje potwierdziły się.

– W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 900 paczek papierosów. Nielegalny towar ukryty był w schowkach maszyn rolniczych. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 16 tys. złotych – wyjaśnia bialska policja.

35-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli też pieniądze w kwocie ośmiu tysięcy złotych.

Redakcja AgroNews, fot. KP Biała Podlaska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here