Korbanek nie odpuszcza po rozwodzie z AGCO. Będą nowe ciągniki

Korbanek nie odpuszcza. Po tym jak ze współpracy z tym największym polskim dystrybutorem maszyn rolniczych wycofało się AGCO, Korbanek podpisał porozumienie z rosyjskim Rostselmashem o sprzedaży kombajnów. A teraz okazuje się, że w ofercie dystrybutora pojawią się także ciągniki Arbos. To włoska marka, która właśnie rozpoczęła produkcję traktorów. Należy do chińskiego giganta – koncernu Lovol.

\"\"


Największy producent sprzętu rolniczego w Chinach koncern LOVOL będący właścicielem marek ARBOS, Goldoni i MaterMacc  oraz firma KORBANEK podjęli decyzję o sprzedaży i serwisie maszyn rolniczych ARBOS na terenie Polski.

Koncern LOVOL został utworzony w 1998 roku. Obecnie zatrudnia 15 tyś pracowników, a głównymi gałęziami produkcji są ciągniki i maszyny rolnicze, maszyny budowlane oraz pojazdy transportowe. W roku 2016 koncern LOVOL osiągnął dochód wynoszący 2,8 miliarda dolarów amerykańskich. Koncern poprzez przyjętą strategię ekspansji globalnej posiada swoje centra operacyjne oraz rozwojowe w wielu krajach świata w tym w Chinach we Włoszech oraz w Japonii.

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. Korbanek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here