Kradli z gospodarstw części maszyn rolniczych. Złodziejom grozi pięć lat więzienia

Policjanci z Białej Piskiej bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawców, którzy pod osłoną nocy dokonali kradzieży dwóch wałków przekaźnika mocy z maszyn rolniczych. Najpierw 22-latek ukradł taki element o wartości 2000 zł z jednego gospodarstwa. Godzinę później ten sam mężczyzna, wspólnie z 18-letnim znajomym, pojechał na inną posesję, gdzie też dokonał kradzieży podobnego przedmiotu o wartości 1450 zł. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Za dokonanie kradzieży sprawcom grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Kradli z gospodarstw części maszyn rolniczych. Złodziejom grozi pięć lat więzienia

Na początku marca tego roku policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej otrzymali zgłoszenie od jednego z gospodarzy, że nocą nieznany sprawca ukradł mu część do maszyny rolniczej w postaci wałka przekaźnika mocy. Został on odkręcony od uchwytu mieszadła zamontowanego w zbiorniku szamba. Skradziony element właściciel wycenił na kwotę 2000 zł.

Funkcjonariusze wyjaśniając okoliczności tej kradzieży ustalili, że podobny element maszyny rolniczej wraz z łącznikiem ciągnikowym zginął tej samej nocy w innej miejscowości na terenie gminy Biała Piska. Ten gospodarz wycenił wartość skradzionych części na łączną kwotę 1450 zł. Zaledwie kilka dni po otrzymaniu zgłoszenia kradzieży policjanci z Białej Piskiej wytypowali i zatrzymali dwóch sprawców. To mieszkańcy gminy w wieku 18 i 22 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Rolnicy stracili fortunę w pożarze obory!

Po zebraniu materiału dowodowego zatrzymani usłyszeli zarzuty. Starszy z nich podejrzany jest o dokonanie obu kradzieży. Młodszy uczestniczył w popełnieniu jednego z tych przestępstw. Obaj przyznali się do winy.

Grozi im teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot.: KPP Pisz

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kalkulator płatności dla gospodarstwa. Sprawdź ile pieniędzy dostaniesz?

15 marca br. ruszył nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych w ramach kolejnej kampanii. Według danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dzień 10 czerwca br....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics