Kradzione ciągniki u polskiego importera

Funkcjonariusze policji i straży granicznej zabezpieczyli ciągniki o wartości ponad 350 tys. zł. To wynik kontroli firm importujących maszyny rolnicze.

\"rolnik,

3 października policjanci z Kraśnika dokonali kontroli w firmach zajmujących się sprowadzaniem z zagranicy i remontami sprzętu rolniczego. Akcja kraśnickich kryminalnych została przeprowadzona wraz ze specjalistami do zwalczania przestępczości motoryzacyjnej z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Przebite numery, zmienione tabliczki

W czterech przypadkach kontrole wykazały ewidentne ślady ingerencji w polach numerycznych ciągników rolniczych i zmianę tabliczek identyfikacyjnych. Zdaniem śledczych świadczy to o nielegalnym pochodzeniu pojazdów. Maszyny najprawdopodobniej zostały skradzione na terenie krajów Unii Europejskiej i przewiezione do naszego kraju. Skąd i w jaki sposób trafiły do Polski wykaże policyjne dochodzenie i ekspertyzy przeprowadzone przez biegłych.

Wartość zabezpieczonego sprzętu określono na ponad 350 tys. zł.

Policyjna akcja była kontynuacją zwalczania transgranicznej przestępczości motoryzacyjnej w ramach platformy policyjnej współpracy międzynarodowej CARPOL.

Redakcja AgroNews, fot. KPP Lublin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here