Kraje ograniczają import polskiej żywności

Arabia Saudyjska i Białoruś wprowadziły czasowe ograniczenie importu polskiej żywności, w tym wołowiny – poinformował Główny Lekarz Weterynarii.

Jak czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii, służby weterynaryjne Arabii Saudyjskiej wprowadziły czasowy zakaz importu mięsa wołowego i produktów z mięsa wołowego z Polski.

Główny Inspektorat Weterynarii prowadzi prace nad zniesieniem wyżej wymienionych ograniczeń.

Z kolei w przypadku Białorusi ograniczenia importowe wynikają z wystąpienia na terytorium Polski atypowej formy przypadku gąbczastej encefalopatii bydła (BSE).

Białoruskie restrykcje importowe dotyczą bydła hodowlanego, użytkowego i przeznaczonego do uboju; zwierząt dzikich, zwierząt przeznaczonych do ogrodów zoologicznych i zwierząt cyrkowych podatnych na BSE; mięsa i innych surowców mięsnych, otrzymanych od zwierząt podatnych na BSE; skór, rogów, kopyt i jelit pochodzących od zwierząt podatnych na BSE; pasz i dodatków paszowych pochodzenia zwierzęcego, w tym z drobiu i ryb.

GIW prowadzi działania związane ze zniesieniem ograniczeń z uwagi na fakt, że wystąpienie atypowej formy BSE nie niesie ze sobą ryzyka przeniesienia choroby.

Redakcja AgroNews, na podst. GIW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here