Kraksa na drodze: Zderzenie dwóch osobówek i kombajnu

19 maja 2024 o godzinie 14:03 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch pojazdów osobowych i kombajnu rolniczego na drodze wojewódzkiej 308 w miejscowości Paproć. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba potrzebuje pomocy medycznej.

https://agronews.com.pl/artykul/transport-cielat-zatrzymany-razace-przekroczenie-dopuszczalnej-masy-calkowitej/

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego z nowotomyskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz zastęp z OSP Bukowiec.

Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe na jednym pasie ruchu po widocznym zderzeniu oraz na drugim pasie jezdni kombajn marki zbożowy z przyczepą – na której ciągnięty był heder. Przyczepa miała oberwane koło, które znajdowało się ono na poboczu po drugiej stronie jezdni.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z kierujących. Zneutralizowano również płyny eksploatacyjne oraz usunięto pozostałości pokolizyjne z drogi.

Na czas działań droga DW308 w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego i przebadaniu osoby poszkodowanej, lekarz podjął decyzję o braku konieczności transportu do szpitala.

Opracowanie: asp. Szymon Maciejewski
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Nowy Tomyśl

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics