KRIR: wnioski o dopłaty obszarowe należy wydłużyć

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, wystąpił 25 kwietnia 2022 r. do Wicepremiera Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka o wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty obszarowe na 2022 r. do 15 czerwca.

KRIR: wnioski o dopłaty obszarowe należy wydłużyć
KRIR: wnioski o dopłaty obszarowe należy wydłużyć

W związku z opóźniającą się wiosną, występującymi przymrozkami i licznymi opadami na znacznej powierzchni kraju Ronicy nie mogą wykonać wszystkich zasiewów i złożyć w wyznaczonym terminie wniosków o płatności bezpośrednie.

Terminy składania wniosków nakładają się na siebie

Ponadto terminy składania wniosków o płatności bezpośrednie nakłada się z terminem wnioskowania o pomoc do zakupu nawozów, przy czym musi być zachowana kolejność składania wniosków, ponieważ pomoc do nawozów przysługuje rolnikom, którzy wystąpili o płatności bezpośrednie.

„Biorąc powyższe pod uwagę obawiamy się, że doradcy rolniczy mając zbyt wiele wniosków, będą mieli problem z udzieleniem pomocy zainteresowanym rolnikom. Może to doprowadzić do  nadmiernego pośpiechu i popełniania błędów” – podkreśla zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Źródło: KRIR

 

Zostaw komentarz

  1. To chyba żart przecierz rolnicy już w marcu zasieli pola a teraz została jedynie kukurydza, ziemniaki i jęczmień, a po złożeniu wniosku można przy różnych zmianach robić korekty. Wedlug mnie nie ma takiej potrzeby przedłużać, teraz wnioseknwydylamy nie wychodząc z domu. Ponadto złożenie wniosku poprzedza złożenie wniosku o dopłatę do nawozów i nie ma sensu przedłużać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skutki susz nie są natychmiastowe, narastają powoli

Skutki susz nie są natychmiastowe, ale narastają powoli, i szczególnie odczuwalne są w rolnictwie przez obniżenie plonów wielu gatunków roślin uprawnych - ocenił dr...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE