Kukiz ’15 apeluje do rządu o wywiązanie się z obietnic ws. rolnictwa

Wczoraj w Warszawie odbył się protest rolników. Posłowie Kukiz ’15 apelują do rządu o spełnienie obietnic i realną pomoc dla polskiej gospodarki.

– W 2015 roku przed wyborami Prawo i Sprawiedliwość powiedziało co zamierza zrobić dla polskiego rolnictwa. Wśród obietnic znalazł się plan na walkę z ASF, znakowanie polskiej żywności, budżet na rolnictwo.

Jedynie obiecują…

PiS obiecało, że 1,2% części budżetu będzie przeznaczona na polskie rolnictwo, a jest to tylko 0,4%. Trzeba zacząć dotrzymywać słowa. Mija trzeci rok i nic dla polskiego rolnictwa nie zostało zrobione – mówił na konferencji prasowej w Sejmie Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosław Sachajko.

– Oprócz nieodpowiedniego finansowania, problemem jest brak Związków zawodowych i organizacji rolniczych, które walczyłyby w imieniu polskich rolników. Te grupy muszą być całkowicie niezależne od rządu, by przerwać partyjniactwo – dodał przewodniczący Sachajko.

– Polskim rolnictwem rządzi pogoda. Nie ma bezpieczeństwa żywnościowego, a sprzedaż produktów do sklepów jest fikcją. Kukiz ’15 otwiera Sejm dla Obywateli. Posiadamy program rolny przygotowany przez przewodniczącego Jarosława Sachajkę.  Jest on odpowiedzią na stan rolnictwa w Polsce i postulaty protestujących – podkreślił poseł Norbert Kaczmarczyk.

W Obywatelskim Programie Rolnym znajdują się gotowe projekty ustaw, które zapobiegną problemom polskiego rolnictwa. Dokument można pobrać na stronie www.sachajko.pl

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here