Oblężenie Warszawy. Protest tysięcy rolników

Rozpoczęło się rolnicze Oblężenie Warszawy zorganizowane przez AgroUnię. Protestujący przeszli spod Pałacu Kultury i Nauki przed Pałac Prezydencki. Oczekują reakcji Andrzeja Dudy i poprawy sytuacji w rolnictwie.

Do Warszawy przyjechali rolnicy z całej Polski. Z informacji przekazanych przez organizatorów wynika, że może to być nawet pięć tysięcy osób.

Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii domagają się m.in. zmiany organizacji handlu w Polsce i skutecznej walki z wirusem ASF. Sprzeciwiają się także prowadzonej przez rząd polityki zagranicznej, która ich zdaniem nie uwzględnia interesów polskiej wsi. Dlatego dziś udali się pod Pałac Prezydencki, licząc, że Andrzej Duda „uruchomi pozostające w jego dyspozycji narzędzia, by chronić polskie rolnictwo”.

Zależy nam aby Pan Prezydent pochylił się nad problemami wsi i nie słuchał złych doradców, sprzedajnych związkowców tylko wsłuchał się w głos ludu, głos rolników i ich rodzin – mówi organizator protestu i lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.

Naszym głównym postulatem jest obrona polskiego rynku, np. poprzez ograniczenie przywozu towarów z zagranicy – mówi Kołodziejczak.

Protest rolników ma potrwać do godziny 16.00.

Kamila Szałaj

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 5 =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE