Kukurydza: nowości odmianowe na ten sezon

Miniony sezon nie był łatwy dla producentów kukurydzy. Susza, która dała się we znaki w całym kraju, lokalne ulewy, gradobicia oraz silne wichury znacząco wpłynęły na kondycję tej uprawy. Jaką odmianę wybrać w tym roku? Firmy nasienne już przygotowały ofertę. Zobaczcie, jakie nowości proponują na ten sezon.

odmiany kukurydzy, SYNGENTA, PROCAM, SAATBAU POLSKA, HODOWLA ROŚLIN SMOLICE, IGP POLSKA, RAGT, PIONEER, SAATEN UNION, CAUSSADE NASIONA, AGROSIMEX, kukurydza, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Rolnicy doświadczeni tegoroczną sytuacją coraz więcej uwagi przykładają do właściwego doboru odmian. I bardzo dobrze, gdyż jak pokazują badania, właściwie dobrana odmiana jest w stanie zagwarantować nam sukces produkcyjny w 30-40 procentach, pozostałe ewentualnie 50-60 procent są zależne od wyboru stanowiska, wpływu pogody oraz ochrony prowadzonej przed organizmami szkodliwymi.

Łączna powierzchnia uprawy na ziarno i na kiszonkę z całych roślin, w okresie kilku ostatnich lat, wynosi ponad milion hektarów (około 1100 – 1150 tysięcy ha). 60 proc. tej powierzchni to uprawa na ziarno, a 40 proc. to uprawa na kiszonkę.

Firmy nasienne już przygotowały ofertę. Zobaczcie, jakie nowości proponują na ten sezon firmy: SYNGENTA, PROCAM, SAATBAU POLSKA, HODOWLA ROŚLIN SMOLICE, IGP POLSKA, RAGT, PIONEER, SAATEN UNION, CAUSSADE NASIONA i AGROSIMEX.

Aby wyświetlić listę odmian, kliknij TU lub w poniższy obrazek i przejdź do artykułu w Gazecie Interaktywnej AgroNews.

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here