Kupujmy u lokalnych producentów żywności – rusza cykl filmów promujących polską żywność!

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach oddział w Kościerzynie zapoczątkował serię filmów, które dotyczyć będą tematyki rolniczej, a na cel biorą sobie uświadomienie konsumentów co do codziennych wyborów zakupowych.


„W przystępny sposób chcemy opowiedzieć o konkretnych segmentach produkcji rolniczej, dotknąć najistotniejszych aktualnie problemów i wykazać wielkie korzyści z sięgania po Polskie produkty – zwłaszcza żywność. Nasze materiały kierujemy do rolników, ale najbardziej zależy nam na dotarciu do konsumentów i wzbudzeniu w nich refleksji nad codziennymi wyborami zakupowymi i ich wielkim wpływie na zdrowie, samopoczucie i lokalną gospodarkę.”

W pierwszej kolejności na warsztat trafił temat ziemniaka, którego zagłębiem jest powiat sieradzki. Następne mają być pszczoły i gospodarowanie wodą.

Pomysł na taką aktywność pojawił się wraz z ograniczeniami jakie wywołała pandemia korona wirusa, a zwłaszcza brak możliwości realizacji dorocznych wydarzeń targowych. Filmy mają za zadanie utrzymać bardziej bezpośredni kontakt z mieszkańcami regionu i propagować wśród mieszkańców idee sięgania do oferty lokalnych producentów żywności.

Źródło: Łodr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here