List Ministra na zakończenie roku szkolnego

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Drodzy Uczniowie szkół rolniczych!
Jeszcze chwila i rok szkolny 2019/2020 stanie się historią.

Jego ostatnie miesiące były szczególnie trudne – pandemia postawiła Nauczycieli i Uczniów
przed koniecznością nauczania i uczenia się w trybie online. Jestem pełen podziwu, że wszyscy Państwo – Dyrektorzy, Nauczyciele i Uczniowie, nie mając przecież doświadczenia w takim systemie edukacji,  podjęliście z sukcesem to wyzwanie.

Doceniam wysiłek i kreatywność Pedagogów w przekazywaniu młodzieży wiedzy, w kształtowaniu ich obywatelskich i prospołecznych postaw, za przygotowanie podopiecznych do godnego życia we współczesnym świecie.

Drodzy Uczniowie,

za Wami wiele wyrzeczeń, intelektualnego i fizycznego wysiłku w drodze do osiągnięcia celów edukacyjnych, sportowych czy artystycznych. Odniesione sukcesy znalazły swoje odzwierciedlenie na świadectwach, słychać o nich było podczas gratulacji satysfakcjonujących wyników w konkursach, olimpiadach wiedzy i umiejętności. Mam nadzieję, że wszyscy zostaliście przekonani, że warto uczyć się, starać, by być coraz lepszym.

Szanowni Absolwenci,

kończąc szkolny etap życia, otwieracie nowy. Może uzyskane kwalifikacje umożliwią podjęcie pracy zawodowej, a może uzyskana wiedza i umiejętności zachęcą do kontynuowania nauki na uczelniach wyższych. Życzę, abyście w każdej z tych sytuacji z podniesionym czołem wkroczyli w dorosłe życie, abyście zawsze byli zadowoleni z realizowanych zadań zawodowych, społecznych, obywatelskich i byli pozytywną wizytówką szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uczniom i Absolwentom życzę zasłużonego odpoczynku, cieszcie się młodzieńczą radością życia, poznawajcie świat wokół. Proszę jednak, pamiętajcie, aby w letniej przygodzie zostawić miejsce rozsądkowi
i bezpieczeństwu.

Szanowni Rodzice,

dziękuję, że chcieliście Państwo mimo rodzinnych i zawodowych zobowiązań współpracować
ze szkołami, wspierać je w realizacji nierzadko trudnych zadań. Życzę, aby przyszłe dokonania Uczniów i Absolwentów były zawsze Waszą dumą.

Mam nadzieję, że dla Państwa Nauczycieli i Pracowników szkół i placówek rolniczych nadchodzące wakacje będą satysfakcjonującym odpoczynkiem, przyniosą ciekawe i inspirujące doznania i powrócicie Państwo gotowi do podejmowania nowych, twórczych zadań edukacyjnych i wychowawczych.

Źródło: MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

piętnaście − pięć =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,898ObserwującyObserwuj
7,080SubskrybującySubskrybuj

Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego poszukują mikroorganizmów „zjadających” plastiki

Poszukiwania nieznanych dotąd mikroorganizmów rozkładających plastiki to główny cel projektu prowadzonego przez zespół naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Projekt, którego celem jest odnalezienie mikroorganizów...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE