Lubimy mieszkać na wsi!

Z raportu TNS OBOP wynika, że 9 na 10 osób mieszkających na wsi jest zadowolonych z faktu mieszkania na wsi, a aż 8 na 10 mieszkańców wsi nie chciałoby się przeprowadzić do ośrodków miejskich, w tym co drugi byłby temu bardzo niechętny.

Trzy największe powody do zadowolenia dla mieszkańców wsi to bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, dostęp do sieci wodociągowej i dostęp do Internetu – odpowiednio 72%, 77% i 60%.

Pomimo wysokiego poziomu zadowolenia z życia na wsi, mieszkańcy wsi narzekają na następujące rzeczy: brak dostępu do sieci gazowej i kanalizacyjnej – 49% i 42%, brak możliwości rozwoju – 41%, a niewiele mniej (40%) narzeka na brak dostępu do kultury i sztuki.

Badanie dotyczące sposobu postrzegania życia na wsi i oceny poszczególnych instytucji związanych ze wsią przeprowadzono na przełomie maja i czerwca 2011 roku na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Nieruchomości Rolnych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here