Maister® Power – najnowszy herbicyd w ochronie kukurydzy zarejestrowany!

Maister® Power – najnowszy herbicyd w ochronie kukurydzy zarejestrowany! W dniu 28.11.2013 roku firma Bayer uzyskała rejestrację (zezw. nr  R-158/2013) nowego herbicydu do powschodowego zwalczania chwastów w kukurydzy – Maister Power.

 

\"\"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Mimo znanej marki,  jest to zupełnie nowa, przełomowa technologia w zwalczaniu chwastów w tej uprawie.
Innowacyjna technologia formulacyjna, w której połączono aż trzy substancje aktywne  oznacza większą skuteczność już jednego zabiegu, wygodę stosowania  i większy zysk dla plantatorów.

Maister Power to bardzo wysoka skuteczność zwalczania chwastów i unikalna długość działania (wraz z działaniem odglebowym na ewentualne zachwaszczenie wtórne).

Produkt Maister Power 42,5 OD w sprzedaży już w roku 2014.
   
Maister Power 42,5 OD :
·    zawiera trzy  substancje aktywne i najnowszej generacji sejfner
·    foramsulfuron herbicyd do zwalczania chwastów jednoliściennych
·    jodosulfuron nalistny herbicyd do zwalczania chwastów dwuliściennych
·    thienkarbazon metylowy – nalistny i odglebowy herbicyd do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych.
·    sejfner wspomagający rozkład substancji aktywnej w roślinie uprawnej, zabezpieczający zarówno części nadziemne, jak i podziemne kukurydzy.

Połączenie tych substancji aktywnych daje wysoką stabilną skuteczność zwalczania chwastów i długi okres ochrony.

·    zwalcza wszystkie najistotniejsze chwasty w kukurydzy w tym perz i ostrożeń, oraz całą gamę chwastów dwuliściennych,
·    zwalczanie chwastów z grupy rdestów jest jedną z najważniejszych zalet tego produktu odróżniającą go od np. Maistra WG i a także od innych produktów na rynku,
·    daje możliwość większej elastyczności w stosowaniu powschodowym
·    wystarczy jeden zabieg, bez konieczności mieszania (nawet z adiuwantami), co zapewnia łatwość w użyciu i wygodę stosowania,
·    działanie odglebowe w technologii powschodowej jest niewątpliwie unikalną cechą produktu i zmniejsza znacznie ryzyko wystąpienia zachwaszczenia wtórnego
·    technologia  formulacyjna  z wbudowanym systemem adjuwantów zapewnia też wyższą odporność na zmywanie przez deszcze (2 godz.)
·    stosowanie Maistra Powera daje wzrost plonu i lepszą jego jakość poprzez maksymalne ograniczenie występowania chwastów i czyste pole przez cały okres wegetacji kukurydzy – już po jednym zabiegu.

Takiego herbicydu jeszcze na rynku do tej pory nie było.

® – zastrzeżony znak towarowy firmy Bayer

Źródło: Bayer CropScience
Redakcja AgroNews, fot.sxc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here