Massey Ferguson z Niemiec skradziony i ukryty w polskim lesie

Ciągnik skradziony w Niemczech po kilku godzinach został odnaleziony w lesie na terenie gminy Dąbie (pow. krośnieński). Już niebawem Massey Ferguson powróci do właściciela.

 

\"rolnictwo,

 

Policjanci z krośnieńskiej komendy powiadomieni przez funkcjonariuszy Straży Leśnej 3 marca zabezpieczyli ciągnik rolniczy Massey Ferguson, którego szacunkowa wartość to blisko 200 tysięcy złotych. Jak ustalili mundurowi, został on skradziony na terenie Niemiec, a jego stratę zgłoszono kilka godzin przed odnalezieniem.

W piątek dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał telefon od funkcjonariusza Straży Leśnej z Nadleśnictwa Brzózka, iż w kompleksie leśnym na terenie gminy Dąbie stoi ciągnik rolniczy bez tablic rejestracyjnych. Pojazd był pozamykany, a miejsce w którym się znajdował świadczyło, iż sprawca chciał go ukryć. Policjanci sprawdzili ciągnik w policyjnych systemach, uzyskując potwierdzenie, że pochodzi z przestępstwa. Jego kradzież została zgłoszona na terenie Niemiec kilka godzin wcześniej od odnalezienia – wyjaśnia aspirant sztaabowa Justyna Kulka z KPP w Krosnie Odrzańskim.

Policjanci wykonali niezbędne czynności na miejscu oraz zabezpieczyli sprzęt rolniczy na policyjnym parkingu. Pojazd powróci do właściciela.

Redakcja AgroNews, fot. KPP w Krosnie Odrzańskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here