Maszyny rolnicze skradzine w Niemczech i Wielkiej Brytanii znalezione w Polsce

Jak podała lubelska policja kilkanaście ciągników rolniczych, motocykle i specjalistyczne ładowacze teleskopowe zabezpieczyli policjanci na terenie posesji w gminie Wola Mysłowska. Już okazało się, że część z nich jest kradziona. Funkcjonariusze znaleźli też numeratory do przerabiania numerów fabrycznych pojazdów.

 

\"rolnictwo,

 

W minionym tygodniu policjanci z Białej Podlaskiej, Łukowa i Stoczka Łukowskiego, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Służby Celnej  udali się do jednej z miejscowości gminy Wola Mysłowska. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że na posesji 60-latka znajdują się pojazdy które mogły być skradzione na terenie Polski, jak też i poza granicami kraju.

Na terenie ustalonej posesji funkcjonariusze znaleźli kilkanaście ciągników rolniczych różnych marek, motocykle i specjalistyczne ładowarki teleskopowe. Po sprawdzeniu okazało się, że jeden z ciągników rolniczych marki Johne Deere skradziony był w Wielkiej Brytanii, natomiast drugi w Polsce. Z kolei ładowacz teleskopowy JCB  skradziono w Niemczech. Policjanci na terenie posesji 60-latka znaleźli też numeratory, które mogły być wykorzystywane do przerabiania numerów fabrycznych pojazdów. Mężczyzna oraz jego 30-letni syn zostali zatrzymani. Już usłyszeli zarzuty. Od starszego z nich funkcjonariusze zajęli 20 tys. zł. na poczet grożącej mu kary.

Wszystkie pojazdy oraz numeratory zostały zabezpieczone. Teraz prowadzący postępowanie policjanci, razem z ekspertami z laboratorium kryminalistycznego sprawdzą numery wszystkich pojazdów, sprawdzą ich legalność i pochodzenie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

Redakcja AgroNews,
Źródło i fot.:www.lubelska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here