Międzynarodowe ceny wszystkich przetworów mlecznych mocno w dół

W sierpniu Indeks cen przetworów mlecznych FAO wyniósł średnio 111,3 punktu, co oznacza spadek o 4,0 proc. w stosunku do lipca (ósmy z rzędu miesięczny spadek) i aż o 22,4 proc. poniżej analogicznej wartości w roku ubiegłym.

Międzynarodowe ceny wszystkich przetworów mlecznych mocno w dół

W sierpniu spadły międzynarodowe ceny wszystkich przetworów mlecznych, przy czym najbardziej obniżyły się ceny pełnego mleka w proszku, na co wpływ miały obfite dostawy, zwłaszcza z Oceanii, przy sezonowo rosnącej produkcji, a także spowolnienie tempa importu z Chin, chociaż wielkość importu pozostała stosunkowo wysoka.

Ceny odtłuszczonego mleka w proszku spadły do najniższego poziomu od połowy 2020 r. ze względu na ograniczony popyt importowy i słabą aktywność rynkową związaną z wakacjami w Europie.

Co więcej, spadły międzynarodowe ceny masła i sera, co odzwierciedla podobne czynniki w połączeniu z dobrymi prognozami produkcji w Oceanii.

Andrzej Bąk
Źródło: FAO

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ceny pszenicy mocno w dół

W Paryżu pszenica z dostawą w marcu przebiła psychologiczny poziom 200 eur/t, a zmienność notowań serii, której obrót kończy się niebawem mocno wzrosła. Dla...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics