Mięso z fipronilem w polskich sklepach. Sprawdź gdzie trafiło

Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach poinformował  Inspekcję Weterynaryjną, iż przebadane przez nich mięso z drobiu przywiezione z Niemiec a ubite w Polsce trzykrotnie przekracza normy fipronilu. Spora partia skażonego mięsa trafiła do zakładów i sklepów.

Jak podaje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny mięso skażone fipronilem zostało zakupione przez firmę STAR DRÓB Małgorzata Moskot ul. al. Wojska Polskiego 90, 82-200 Malbork w ilości 420 kg zostały i sprzedane do następujących odbiorców:

\"\"

Skażone fipronilem tuszki drobiowe zakupiła również Hurtownia Drobiu OLMA Małgorzata Jura Folwark 11, 82-450 Stary Dzierzgoń w ilości 138,7 kg.  Zostały sprzedane do następujących odbiorców:

 

\"\"

Zanieczyszczone mięso drobiowe o numerze partii 5/31/2017 w ilości 559,6 kg dostępne było w obrocie handlowym w dniach 01-06.08.2017 roku. Termin przydatności do spożycia upłynął 06.08.2017 roku.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że każdy konsument, który nabył i nadal posiada kwestionowane tuszki drobiowe może dokonać zwrotu w miejscu zakupu lub zutylizować we własnym zakresie.

Oprac. na podstawie informacji  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.
Redakcja AgroNews, fot.: pixabay

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here