Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie ujawni oświadczeń majątkowych

Na stronie  MRiRW pojawiła się informacja, że oświadczenia majątkowe rządzących nie zostaną ujawnione ponieważ objęte są tajemnicą prawnie chronioną.

W związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi dotyczącymi odmowy udostępnienia przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oświadczeń majątkowych resort wyjaśnia, że oświadczenia takie podlegają ochronie z mocy prawa” – czytamy w komunikacie.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie ujawni oświadczeń majątkowych
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie ujawni oświadczeń majątkowych

Zgodnie z przepisami ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne informacje zawarte w oświadczeniu o stanie majątkowym stanowią tajemnicę prawnie chronioną i podlegają ochronie przewidzianej dla informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” określonej w przepisach o ochronie informacji niejawnych, chyba że osoba, która złożyła oświadczenie, wyraziła pisemną zgodę na ich ujawnienie.

Wobec powyższego, do oświadczeń o stanie majątkowym, w szczególności w zakresie ich ochrony przechowywania i udostępniania, znajdują zastosowanie przepisy ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych” – podaje Ministerstwo Rolnictwa.

Informacja ta ma prawdopodobnie związek z twierdzeniem posłów opozycji, że oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka nie są nigdzie dostępne, dlatego wystąpili do Ministerstwa Rolnictwa o ich wydanie. Szef resortu – Grzegorz Puda – miał odpowiedzieć posłom, że oświadczeń nie wyda, ponieważ znajdują się w kancelarii tajnej, a prezes Obajtek nie wyraża zgody na ich ujawnienie.

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 2 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
6,510SubskrybującySubskrybuj

ASF pustoszy małe hodowle

Afrykański Pomór Świń zaczął atakować małe gospodarstwa. W trzech nowo potwierdzonych ogniskach zutylizowano 64 świnie.  Główny Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu 37-39 ogniska afrykańskiego pomoru...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE