Minster Kalemba o sytuacji w sektorze mleczarskim

Minister Stanisław Kalemba uczestniczył dziś w sympozjum „Aktualna sytuacja w sektorze i na rynku mleczarskim”, zorganizowanym przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich.

 

\"\"

 

Szef resortu rolnictwa poinformował o dotychczasowych ustaleniach dotyczących Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i możliwościach korzystania z unijnych funduszy w nowej perspektywie budżetowej.
Spotkanie było także okazją do podsumowania ubiegłorocznych osiągnięć branży mleczarskiej i omówienia perspektyw dalszego rozwoju. Minister w sposób szczególny odniósł się do kwestii zorganizowania sektora i pogratulował dobrej współpracy. Podkreślił, że jest to wzór do naśladowania zarówno dla producentów jak i przetwórców.

Czytaj także:
Producenci mleka uzyskają waparcie od państwa

Program „Odżywiaj się zdrowo i czuj się dobrze" będzie promował rolnictwo!

– Bez sektora mleczarskiego nie osiągnęlibyśmy takiego wyniku w handlu zagranicznym, jaki mamy teraz – podkreślił Stanisław Kalemba i dodał, że nie ma drugiej dziedziny w polskiej gospodarce, która rozwijałaby się w takim tempie jak branża rolno-spożywcza.

– Za rok 2013 osiągnęliśmy dodatnie saldo w handlu zagranicznym artykułami rolno-spożywczymi na poziomie 5,7 mld euro, czyli odnotowaliśmy wzrost o 32%. Ten sukces powinien być wyznacznikiem kierunków polskiej gospodarki – powiedział minister rolnictwa.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics