Mitshubishi staranowało traktor – rolnik w ciężkim stanie

Jazda na podwójnym gazie, duża prędkość oraz przede wszystkim brak rozwagi stały się przyczyną wypadku, do którego doszło w m. Kraśniczyn. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Mitsubishi zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Kierujący pojazdami trafili do szpitala, jednak i tak mogą mówić o dużym szczęściu.

Wczoraj wieczorem kierujący ciągnikiem rolniczym, 65-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn zauważył, jadący jezdnią z dużą prędkością samochód osobowy marki Mitsubishi, który nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierujący ciągnikiem zatrzymał prowadzony przez niego pojazd, jednak pomimo tego doszło do zderzenia. Według relacji kierującego ciągnikiem, kierowca samochodu osobowego próbował odjechać z miejsca zdarzenia, jednak w wyniku uszkodzeń pojazd przejechał jedynie ok. 100 metrów.

\"\"

 

Kierowca pojazdu marki Mitsubishi okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Skierbieszów. Kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu przez przybyły na miejsce patrol Policji. Kierowca ciągnika był trzeźwy, natomiast samochodu osobowego –  miał w organiźmie 1,5 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca Mitsubishi będzie odpowiadał nie tylko za spowodowanie wypadku, ale i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Tylko za ten ostatni czyn grozi mu do 2 lat więzienia. Zostało zatrzymane jego prawo jazdy. 

Źródło i fot.: fot. KPP Krasnystaw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here